Samsunspor

Mustafa Aztopal Yılport Samsunspor Hedeflerine İlişkin Açıklama Yaptı

Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, takımın uzun süreli planlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Kırmızı beyazlı ekibin hedefleri arasında önce Süper Lig takımı olmak var, sonrasında ise Avrupa.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden biri olan Yılport Samsunspor, 2019-2020 sezonu ile art arda kırdığı rekorlarla konuşulan takımlardan biri oldu.

Tüm profesyonel futbol ekiplerinin başarısını geçen ve rekor üstüne rekor kıran Karadeniz ekibinin Genel Menajeri Mustafa Aztopal da, kulübünün hedeflerine yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı.

Süper Lig Ve Avrupa Mücadelesi

Kırmızı beyazlı takımın bu sezon içerisinde doğru bir yapılanma içerisinde olduğunu ve kadro mühendisliği de yaparak hedeflerine çok yaklaşmış olduklarını ifade eden Aztopal, lige çok iyi bir kadro kurarak başladıklarını da söyledi. Kadronun karşılığını da aldıklarını söyleyerek, devre arasında teknik heyetin de talebi ile 5 yeni ismi daha aldıklarını ekledi. Alınan yeni isimlerin de katkısının olduğunu söyleyen Menajer, kısa vade için hedefin bir üst lige çıkmak olduğunu ve kontrolü de elden bırakmayarak bunu başaracaklarını ifade etti.

Uzun yıllar Süper Lig içerisinde yer alan Samsunspor Kulübü’nün, tekrardan Süper Lig’i hedeflediğini söyleyen Aztopal, kırmızı beyazlı ekibin Avrupa’da da mücadele etmesini istediklerini söyledi.

Ayrıca Genel Menajer gündeme ilişkin de açıklama yaparak, en önemli şeyin sağlık olduğunu da özellikle belirtti.