Neymar’ın Ayrılık Kararı Şok Etkisi Yarattı

Paris Saint Germain’de sular durulmuyor. Fransız kulübü, 2022 – 2023 sezonuna büyük umutlarla başlamıştı. Hedef hem Ligue1’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde mutlu sona ulaşmak idi. Taraftarlar, bilhassa UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanmanın hayalini kuruyorlardı. Paris Saint Germain’in kadrosunda dünyaca ünlü üç oyuncu vardı. Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Neymar, ileri üçlüyü oluşturuyorlardı. Bu üçlü; dosta güven, düşmana korku verecek özelliklere sahipti.

2022 – 2023 sezonu, Paris Saint Germain için iyi geçmedi. Fransız kulübü, sezona çok iyi başladı. Dünya Kupası arasına kadar olan dönemde harika bir performans ortaya koydu. Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Neymar; formlarının zirvesindeydiler. İşler yolunda gidiyordu. Fakat, Dünya Kupası arasından sonra işler tersine döndü. Takım içerisindeki huzursuzluk ayyuka çıktı. Buna bir de UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Bayern Münih karşısında alınan yenilgiler eklenince taraftarların sabrı taştı. Tepkilerden payını alan isimlerden birisi de Neymar idi.

Brezilyalı Oyuncu Ayrılmak İstediğini Yönetime Bildirdi

Paris Saint Germain, yeni sezon öncesinde Lionel Messi’yi kaybetti. Sözleşmesi sona eren Arjantinli oyuncu ile yeni sözleşme imzalanmadı. 36 yaşındaki oyuncunun yeni adresi Inter Miami oldu. Paris Saint Germain yönetimi, Lionel Messi’nin yerini nasıl dolduracağını kara kara düşünüyordu. Buna bir de Kylian Mbappe krizi eklendi.

Fransız oyuncu, 2022 – 2023 sezonu öncesinde Paris Saint Germain ile yeni sözleşme imzalamıştı. Söz konusu sözleşmenin süresi 2+1 yıl idi. Fransız yıldızın sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecekti. Opsiyonun devreye girip girmeyeceğini oyuncunun kendisi belirleyecekti.

Kylian Mbappe, geçtiğimiz sezon yaşanan hayal kırıklığının ardından takımdan ayrılmaya karar verdi. Bir sezon daha kaldıktan sonra ayrılacağını yönetime bildirdi. Paris Saint Germain yönetimi, oyuncunun 30 Haziran 2024 tarihinde takımdan bedelsiz bir şekilde ayrılacak olmasına göz yummadı. 1998 doğumlu oyuncu, kadro dışı bırakıldı. Antrenmanlarına takımda düşünülmeyen diğer isimler ile beraber devam etmesine karar verildi. Kylian Mbappe’nin geleceği halen daha belirsizliğini koruyor.

Paris Saint Germain’e son şoku Neymar yaşattı. Brezilyalı futbolcunun sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecekti. Ancak, 31 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz Pazar günü takımdan ayrılmak istediğini yönetime bildirdi. Ünlü Fransız gazetesi L’Equipe, oyuncunun söz konusu kararından caymayacağını dile getirdi. Neymar’ın önümüzdeki sezon hangi kulüpte top koşturacağı büyük merak konusu!

31 Yaşındaki Oyuncu Paris Saint Germain’de Hayal Kırıklığı Yarattı

Neymar, 2017 yılının Ağustos ayında 222 milyon Euro karşılığında Barcelona’dan Paris Saint Germain’e transfer oldu. Hedefi bu kulüp ile büyük başarılar elde etmek idi. Fakat, Neymar, PSG’de geçirdiği altı sezonda güzel işler yapamadı. Neredeyse her sezon ciddi bir sakatlık yaşadı. Beklentileri hiçbir şekilde karşılayamadı. Kendisi için ödenen bonservis bedelinin hakkını veremedi. 31 yaşındaki oyuncunun maaşının yüksek olması da sıkıntı yarattı.