Samsundaspor

Samsun Şampiyonların Kökeni Olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortak olarak bir projeyi hayata geçirme kararı aldılar. Proje ise Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi olacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortak proje için harekete geçtiler. Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi ile iki bakanlık ortak oldular ve spor alanında büyük bir adım attılar.

 

Her Şey Spor İçin

Proje kapsamında yer alan en önemli şey ise, şampiyon sporcuların tespit edilerek, yeteneği üzerine yetiştirilmesi yer alıyor. Adım adım geleceğe yönelik hazırlanmış olan proje ile, Samsun ilimizin spor alt yapı haritası da oluşturulmuş olacak.

Her sporcunun yeteneği olan spor branşına yönlendirileceği bu uygulamada, üst düzey yani profesyonel bir eğitim söz konusu olacak. 2018 yılının Mayıs ayında başlatılan çalışma da böylece tüm hızı ile devamlılığını sürdürüyor.

 

Hazırlık sürecinde de 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım. Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı ve Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan da kendi makamlarında ziyaret edildi. Kendilerine çalışma ile ilgili bilgiler sunuldu.