Samsunspor Aradığı Hocayı Buldu

Bu sezon TFF 1.Lig’de bir kez daha şampiyonluk hayaliyle yola çıkıp bir kez daha hayal kırıklığı yaşayan Samsunspor, şu sıralar basının gündeminde en çok yer alan ekiplerden birisi. Kırmızı Beyazlı takımın gerek adı geçen oyuncular gerekse de teknik direktör arayışı basının ilgisini çekiyor. Bununla birlikte pek çok teknik adamla görüşme yapan Karadeniz temsilcisi son olarak Ersan Parlatan ile prensip anlaşmasına varıldığını açıkladı.

Yeni Modele Geçiş Yapılıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de bir kez daha aradığını bulamayan Samsunspor adına artık baskı had safhaya ulaşmış durumunda ve Yüksel Yıldırım liderliğindeki Yönetim Kurulu gelecek sezona şampiyonluk sözleri vermeye devam ediyorlar.

Çok uzun bir süredir Süper Lig’e hasret olan Karadeniz temsilcisinde bu durum ayrıca bir baskı yaratıyor. Bununla birlikte sezonun büyük çoğunluğunda Fuat Çapa ile çalıştıktan sonra yaşanan kırılmalar ve umudun kaybedilmesi nedeniyle yolları ayıran Samsunspor, geçici teknik direktörle sezonu tamamlamıştı.

Direkt olarak yeni sezonun hocasını belirleme çalışmalarına başlayan Samsun temsilcisi, Çağdaş Atan gibi marka bir isimle de görüştü ancak son kertede anlaşma bozulunca bir kez daha arayış başladı. Bu süreçte adı pek çok teknik direktörle anılan Atatürklü Arma, 1 Haziran tarihinde kulübün resmi sitesinden açıklama yaptı.

Samsun temsilcisi Teknik Direktörlük konusunda Ersan Parlatan ile yaptığı görüşmeler sonucu prensip anlaşmasına vardığını duyurdu. Atakaş Hatayspor, Göztepe A.Ş. ve son olarak İttifak Holding Konyaspor’da İlhan Palut’un yardımcılığını yapan Ersan Parlatan’ın ekibinde 1 İtalyan Yardımcı Antrenör, 1 İtalyan Kondisyoner ve 1 Alman Kaleci Antrenörü de yer alacağı ifade edildi. Aynı zamanda ekstra olarak 1 Türk Kaleci Antrenörü, 1 Türk Kondisyon Antrenörü ve 4 analizci ile de anlaşma imzalandığı açıklandı.

Mame Diouf Heyecanı

Öte yandan Samsunspor’un yine adı anılan teknik direktörlerden biri olan Ömer Erdoğan da Hatayspor’dan ayrıldıktan sonra boşa düşmüş ancak genç teknik adam alt lige gitmek istemediğini ifade etmişti.

Erdoğan kulüpten ayrıldı ancak Bordo Beyazlı ekibin kulüpten ayrılacağı iddia edilen Mame Diouf konusunda hâlâ daha girişimlerinin olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak tecrübeli yıldız Hatay temsilcisinde yapabileceklerini yaptığına inanıyor ve kariyerine yeni bir soluk getirmek ve son imzasını da atarak kariyerini başarıyla tamamlamak istiyor.

Bununla birlikte başarılı oyuncuya en çok ilginin Samsunspor tarafından duyulduğu iddia ediliyor. Bu sezon gol yollarında Tomane, Yasin Öztekin ve Moryke Fofana üçlüsüyle fark yaratan Kırmızı Beyazlı ekip, Fofana konusunu netleştiremedi ve Yasin ile de yollarını ayırdı. Tomane ise bir dargın bir barışık şekilde performans göstermeye devam ediyor. Bu bağlamda iddialı bir kadro kurmak isteyen Karadeniz temsilcisi, hücum hattında dokunduğu oyuncuya seviye atlatan Mame Diouf’u kadrosuna ekleyerek hem tecrübe hem de kalite bakımından kadrosunu genişletebileceğine inanıyor.