Samsunspor Birçok Futbolcu ile Yollarını Ayıracak

Süper Lig’de olması beklenen takımlardan birisi de Samsunspor! Kırmızı beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonuna tahmin edebileceğiniz gibi Süper Lig hedefi ile başlamıştı. İlk ikiye giremese dahi ilk altıda yer almayı ve play-off mücadelesi vermeyi düşünüyordu. Karadeniz temsilcisi; lige fena olmayan bir başlangıç yaptı. Uzun süre ilk altı potasında yer aldı. Ancak, bilhassa takımı sırtlayan Yasin Öztekin’in ayrılığının ardından sıralamada geriye düştü. Bu durumun bir sonucu olarak, TFF 1.Lig’de ilk altıya giremedi.

Samsunspor yönetimi; önümüzdeki sezon için çok daha iyi bir kadro kurmak istiyor. Takımın hedefi bu defa doğrudan Süper Lig’e yükselmek! Bu amaç doğrultusunda transferler yapılıyor. Bunun yanı sıra, hangi futbolcuların önümüzdeki sezon takımda olmayacakları da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Tolcay Ciğerci Takımdan Ayrıldı

Samsunspor’un yollarını ayırdığı ilk isim Tolcay Ciğerci oldu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir’de de forma giyen Tolga Ciğerci’nin kardeşi olarak bilinen 1995 doğumlu oyuncu; 1.80 boyundadır. On numara başta olmak üzere merkez orta saha ve sağ kanatta da forma giyebilir. Tolcay Ciğerci; 2022 yılının Ocak ayında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Viktoria Berlin takımından Samsunspor’a transfer oldu.

Tolcay Ciğerci’den beklentiler bir hayli fazlaydı. 27 yaşındaki oyuncunun takıma önemli katkı yapacağı düşünülüyordu. Hatta, Samsunspor’un Süper Lig’e yükselme hedefine yardımcı olacağı düşünülüyordu. Tolcay Ciğerci; Samsunspor’da kaldığı altı ay içerisinde yalnızca beş maça çıkabildi. Söz konusu maçlarda sahada 172 dakika kaldı. Herhangi bir gol ve asist katkısı yapamamasının yanı sıra performansıyla da hayal kırıklığı yaşattı.

Samsunspor; geçtiğimiz günlerde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak oyuncu ile yolların ayrıldığını duyurdu. Oyuncuya vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür edildi. Tolcay Ciğerci’nin ayrılığı bir sürpriz olarak karşılanmadı.

Bazı Futbolculardan Takım Bulmaları İstendi

Samsunspor; yeni transferlerin ardından son derece şişkin bir kadroya sahip oldu. Hatta, kırmızı beyazlı takımın kadrosunda 12 yabancı futbolcu olduğunu ifade edebiliriz. Söz konusu yabancı futbolcuların en az dördü ile yollar ayrılacak. Kırmızı beyazlı takımın en az bir forveti kadrosuna katmayı düşündüğünde takımdan ayrılacak oyuncuların bir an önce netleşmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Samsunspor teknik direktörü Bayram Bektaş; bazı isimlerin son durumunu görmek adına onları kampa götürmüştü. Bu isimler arasında Bah, Mendes, Çinari ve Diomande bulunuyor. Söz konusu oyuncuların durumu Erciyes kampının ardından belli olacak. Bunun yanı sıra, Kevin Boli ile yollar çoktan ayrıldı. Ayrıca, Talha Ulvan, Bateau, Savicevic ve Yameogo’ya da takım bulmaları adına belirli bir süre tanındı.

Güncel tarih itibariyle, Samsunspor’un forvet hattında Ahmet Sagat, Bah, Mendes, Laura, Polat Yaldır ve Ali Kılıç yer alıyor. Fakat, söz konusu isimlere ek olarak en az bir forvet oyuncusu daha transfer edilecek.