Samsunspor Çağdaş Atan İle Anlaşamadı

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun başında kurduğu iddialı kadroya karşın geldiğimiz noktada play offlardan uzakta kalan Yılport Samsunspor, teknik direktör arıyor.

Karadeniz’in kırmızı beyazlı temsilcisi, hayal kırıklığı ile geçen sezonun ardından önümüzdeki dönemin planlamasına şimdiden başladı. Samsun temsilcimizin gündemine geçtiğimiz günlerde çok önemli bir isim geldi.

Son olarak Aytemiz Alanyaspor’u çalıştıran ve Spor Toto Süper Lig’deki ilk teknik direktörlük deneyimiyle otoritelerden tam not alan Çağdaş Atan, Yılport Samsunspor’un yeni teknik direktörü olmak için görüşmelere başladı.

Karadeniz ekibimizin resmi sosyal medya ve iletişim kanallarından da doğrulanan görüşmenin ardından hemen herkes anlaşmanın da birkaç gün içinde yapılmasını bekliyordu.

Çağdaş Atan 3 Yıllığına Anlaşmıştı

samsunspor

Yılport Samsunspor ile Çağdaş Atan’ın arasındaki görüşmeler geçtiğimzi günlerde başladı. Kırmızı beyazlı Samsun temsilcimizin Başkanı Yüksel Yıldırım ve Başkan Vekili Veysel Bilen önderliğinde bir heyet ile görüşen Çağdaş Atan, Samsun’a gelmeye çok yakındı.

Görüşmelerden sızan haberlere göre anlaşmada mali yönden aradaki pürüzler giderilmişti. Hatta ve hatta tarafların 2 + 1 yıllık sözleşme konusunda da mutabık kaldıkları belirtilmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından artık tüm futbol kamuoyu teknik direktör Çağdaş Atan’ın Samsun’a gelip resmi imzaları atmasını bekliyordu. Öyle ki basına açıklamalarda bulunan Yılport Samsunspor Yönetimi de yeni teknik direktörün bu hafta içinde açıklanacağını ve zaman kaybetmeden yeni sezon planlamasının yapılacağını söylemişti.

Ne var yaşanan son gelişme herkesi bir hayli şaşırttı. Yılport Samsunspor’un resmi hesaplarından yapılan açıklamaya göre kulübün teknik direktör Çağdaş Atan ile prensipte anlaşmasına karşın nihai mutabakatın sağlanamadığı belirtildi.

Takımlarının başında Spor Toto Süper Lig seviyesinde bir teknik direktörün gelmesinden heyecan duyan tüm Samsunspor taraftarları bu gelişmeyle beraber bir hayal kırıklığı da yaşadılar.

Aytemiz Alanyaspor takımını Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 Sezonu’nda çalıştırmaya başlayan ve Akdeniz temsilcisinin başında 47 karşılaşmaya çıkan teknik direktör Çağdaş Atan, birçok kulvarda tecrübe edinmişti.

Spor Toto Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi atmosferlerini koklayan genç teknik direktör bilhassa modern futbola yönelik oyun anlayışıyla takdir toplamıştı.

Bu sezon başında takımdan gönderilen Çağdaş Atan, o gün bugündür boşta.

Samsunspor Arayışa Devam Edecek

Yılport Samsunspor, içinde bulunduğumuz sezonun sonunda takımın başına geçecek ve gelecek senenin de planlamasını yapacak teknik direktörü arıyor.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na teknik direktörlük koltuğunda büyük tecrübe Mehmet Altıparmak’ı oturtan Karadeniz ekibimiz, alınan kötü sonuçların ardından çok erken şekilde değişikliğe gitmişti.

İlk 8 haftada yalnızca 3 galibiyet alabilen teknik direktör Mehmet Altıparmak’ın yerini, yine ülkemizde hayli fazla takım çalıştıran teknik direktör Fuat Çapa almıştı.

Sezonun büyük bölümünde patron koltuğunda oturan teknik direktör Fuat Çapa, takımımızın başında 25 maça çıkmış ve 1.52 puan ortalaması tutturmuştu.

Ne var ki ligin en iyi kadrolarından birin play off potasının dışında bırakınca o da görevden alındı.

Takım şimdi Süper Lig hayalini canlandıracak yeni hocasını bekliyor…