SAMSUNSPOR EVİNDE MAĞLUP

Spor Toto 1. Lig kapsamında meydana getirilen 25. hafta mücadelesinde mükemmel bir performans yayınlayan ve 11 maçlık yenilmezlik serisi sağlayan kırmızılı beyazlı takım Samsunspor, evinde misafir etmiş olduğu Adana Demirspor’a Pa Dibba ve Emircan Altıntaş’ın golleriyle 2-0 yenik oldu. 11 maçlık yenilmezlik serisi nihayetlenen Samsunspor, doruk yarışında ağır bir yara aldı. Samet Aybaba ile 2-2’de meydana getiren Adana Demirspor ise yaşamsal 3 puanı hanesine yazdırdı.

Samsunspor Süper Toto 1. Lig’in zirvesinde bulunan bir maç eksiği olan Giresunspor’un 3 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.  11 maçlık yenilmezlik serisi nihayetlenen Samsunspor, doruk yarışında ağır bir yara aldı.

SERİ SONA ERDİ

Spor Toto 1. Lig’de 25. haftanın en tehlikeli sonuç maçı Samsun’da oynadı. Lider Giresunspor’un peşinden 2. sırada yer edinen Samsunspor, Play-Off hattında bulunan Adana Demirspor’u misafir etti. Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan maçta kazanan Adana kadrosu oldu.

12’de Pa Dibba ve 80’de Emircan Altıntaş’ın golleriyle sahadan 2-0 galip ayrılan Adana Demirspor, altın tutarındaki 3 puanın sahibi oldu. Samet Aybaba yönetiminde 2’de 2 meydana getiren Adana Demirspor, 45 puana terfi etti ve 4. sıraya yerleşti. 11 maçlık yenilmezlik serisi nihayetlenen Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Samsunspor ise ilk 2 yolunda ağır bir yara aldı.

SAMSUNSPOR’UN LİG PERFORMANSI

Sportoto 1.lig de sezon başından beri liderliğe zorlayan ve 25 karşılaşma sonunda 50 puan toplayarak ligin 2. sırasında kendine yer bulan kırmızı-beyazlı Karadeniz temsilcisi Samsunspor, oynamış olduğu 25 karşılaşmanın 14’ün den 3 puanla ayrılırken 8 karşılaşmada ekibiyle 1 puanı bölüştü ve 3 karşılaşmadan ise boynu bükük ayrıldı.

Rakip fileleri 42 kez Havalandıran kırmızı-beyazlı ekip kalesinde görmüş olduğu 24 gole engel olamadı. Sezon başından beri harika bir performans sergileyen Samsunspor Spor Toto 1. Lig kapsamında çıkmış olduğu son 5 karşılaşmada Art arda 3 galibiyet aldıktan sonra geçtiğimiz hafta ekibi ile birden puanı paylaşmış ve bu hafta da Adana temsilcisi Adana Demirspor’a 2-0 mağlup olmuş oldu. 

Samsunspor Süper Toto 1. Lig’in zirvesinde bulunan bir maç eksiği olan Giresunspor’un 3 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.  11 maçlık yenilmezlik serisi nihayetlenen Samsunspor, doruk yarışında ağır bir yara aldı.