Samsunspor

Samsunspor Genel Menajerinden Açıklama

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yılport Samsunspor Kulübü Genel Menajeri Mustafa Aztopal ligin durumuna ilişkin konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun takımlardan tekrardan görüş aldığını belirten menajer, takımların %90’ının ise bu sezon futbol oynamak istemediği yönünde görüş belirttiğini ifade etti.

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkilerini sürdürmeye devam ederken, spor faaliyetlerinin de ciddi anlamda aksamasına neden oldu. TFF 1. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor Kulübü Genel Menajeri Mustafa Aztopal ise ligin durumuna ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun takımlarla tekrar görüşerek fikirlerini aldığını belirten menajer, liglerin 18 Temmuz’da başlayacağını fakat bunun henüz netleşmediğinin de altını çizdi.

15 Haziran Tarihini Bekliyoruz

TFF’nin görüş aldığı süreçte, takımların %90’ının bu sezon futbol oynamak istemediğini ifade eden Mustafa Aztopal, kesin kararın 15 Haziran’da belirleneceğini ekledi.

Samsunspor ekibinin ise liglerin 18 Temmuz’da başlayacağı ihtimaline göre antrenmanlara başladığını söyleyen genel menajer, pandemi riskinin ise hala devam ettiğini vurguladı.

Federasyonun vereceği tüm kararlara ise Samsunspor olarak hazır olduklarının özellikle altını çizdi. Koronavirüs salgınına karşı tüm önlemleri aldıklarını belirten kırmızı beyazlı menajer, periyodik aralıklarla da testten geçtiklerini ifade etti. Ve şu an diğer takımlar gibi kendilerinin de 15 Haziran’ı beklediklerini vurguladı. Liglerin oynanmama kararının verilmesi durumunda da transferlere devam edeceklerine dikkat çekti.

Güncel Yazılar