Samsunspor Hazırlık Maçını Kaybetti

2021/2022 sezonuna Süper Lig parolası ile başlayan Samsunspor başarılı olamamıştı. 2022/2023 sezonuna da aynı parola ile başlayacak olan Karadeniz temsilcisi, teknik direktörünü de sezon sonunda değiştirmişti. 2021/2022 sezonunu geçirdiği teknik direktör Fuat Çapa takımın teknik direktör koltuğunu Bayram Bektaş’a bırakmıştı.

Teknik direktör Bayram Bektaş, Samsunspor için bir motto belirledi ve Cumhuriyetin 100’üncü yılında şampiyonluk en çok Samsun’a yakışacak dedi. Bu bağlamdaki çalışmalarını son hızıyla sürdüren Samsunspor, kamp programının sonuna doğru yaklaşıyor.

Yeni sezon hazırlık kapsamındaki 2’inci etap kamp hazırlıklarını Bolu’nun ilçelerinden Gerede’de sürdüren kırmızı beyazlılar oynayacakları hazırlık müsabakalarının tarih ve saatlerini ilan etmişti. Bu bağlamda 21 Temmuz Perşembe günü Vonresort Otel’inin sahasında saat 16’da ilk hazırlık maçını yine Karadeniz takımlarından Sakaryaspor ile yaptı. Bir diğer maçını ise 25 Temmuz Pazartesi günü ine Gerede ilçesinin The Sign Otel sahasında saat 13’te Azerbaycan 1’inci Lig takımlarından Sumqayıt PFK ile yapacak olan Samsunspor, bu maç sonrasında kamp programının 2’nci etabını da tamamlamış olacak.

Samsunspor

Sakaryaspor 2 – Samsunspor 1

21 Temmuz saat 16’da Bolu’nun Vonresort Otel’inin sahasında Sakaryaspor ile karşı karşıya gelen Samsunspor, sahadan 2-1’lik mağlubiyet ile ayrıldı. Bolu’nun Abart bölgesinde düzenlenen müsabakada Samsunspor sadece 1 gol attı ve bu golün sahibi Celil Yüksel oldu.

Samsunspor sahaya teknik direktör Bayram Bektaş’ın talimatları doğrultusunda Jakob, Yusuf Abdioğlu, Ali Ülgen, Mücahit Albayrak, İsmael Diomande, Osman Çelik, Alim Öztürk, Hasan Kılıç, Polat Yaldır, Laura ve Ahmet Sagat ilk 11’iyle sahaya çıktı. Golü ile sonradan sahaya girmiş olan Celil Yüksel attı.

Sakaryaspor’un ise ilk 11’ini Çağlayan Menderes, Hurşit Taşçı, Furkan Köse, Oğuz Yıldırım, Oğuz Hocabal, Hakan Yavuz, Serkan Odabaşoğlu, Woolery, Burak Süleyman, Kosongo ve Donkor olarak belirledi ve sahaya çıktı. Sakaryaspor’un ise gollerini 4’üncü dakikada Serkan Odabaşoğlu ve 65’inci Kosongo attı. Bu şekilde de müsabaka 2-1’lik Sakaryaspor galibiyeti ile sonuçlanmış oldu. Bu maç sonrasında Sakaryaspor’un Bolu kampı sona ermiş oldu.

Nurullah Aslan Ankaragücü’ne Kiralandı

Ankaragücü, Samsunspor’un 25 yaşındaki başarılı file bekçisi Nurullah Aslan‘ı 1 yıllığına satın alma opsiyonu ile birlikte takımına kiraladı.

2019/2020 sezonunda PTT 2’nci Lig’de mücadele eden Samsunspor’un kalesini koruyan 25 yaşındaki kaleci toplamda 28 adet maçta kırmızı beyazlı formayı giydi. 28 maçta toplamda sadece 11 gol yiyen genç file bekçisi o zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 28 maçın 28 tanesinde de 90 dakika boyunca sahada kalan kaleci, 20 adet müsabakada hiç gol yemedi.

2020/2021 sezonunda PTT 1’inci Lig’e yükselmiş olan Karadeniz temsilcisiyle yol devam eden genç yetenek, bu sezonda ise Samsunspor’un bütün mücadelelerinde 90 dakika boyunca sahada kaldı. Bu şekilde de toplam 36 maça çıkmış olan futbolcu, toplamda 33 adet gol yedi. 14 maçta ise hiç gol yemedi.

2021/2022 sezonunda ise yine Samsunspor formasıyla 26 müsabakaya çıkan file bekçisi Nurullah Aslan, performansını biraz düşürerek 23 gol yedi. Toplamda 10 maç gol yememe başarısı elde eden futbolcu, Samsunspor’un gelecek sezonda kendi as kadrosunda bulunmuyor. Bu sebeple de satış listesine koyulan file bekçisi, en nihayetinde Süper Lig’in taze ekiplerinden Ankaragücü’ne 1 yıllığına kiralandı.