Ertuğrul Sağlam

Samsunspor Hocası Ertuğrul Sağlam’dan Önemli Açıklamalar

TFF 2. Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor, ligdeki üstün başarısı ile şampiyonluğa gün saymaya devam ediyor. Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü tüm liglerin süresiz olarak askıya alınması ise, kırmızı beyazlı takımın zafer sevincini biraz erteledi.

Salgın sebebiyle uzun bir zamandır liglerin olmadığı Türkiye’de, Yılport Samsunspor Kulübü Futbol A Takım Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise önemli bir noktaya dikkat çekti.

Şampiyonluğu neredeyse kesin bir hal alan Karadeniz ekibi, ligde açık ara bir puan farkı ile üstünlüğünü koruyor. Yenilgiyi adeta yaşamamış olan Samsun ekibi, galibiyetlere ise doymak bilmeyişi ile ön plana çıkıyor.

Liglerin tescilinin de konuşulduğu günlerde ise, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’dan açıklama geldi. Teknik adam, kulüp olarak dileklerinin maçların sağlıklı bir ortamda oynanarak ligin tamamlanmasından yana olduğunu belirtti.

Böyle Bir Şampiyonluk İstemiyoruz

Samsunspor olarak herkesin avantajlı çıkacağı ve kimsenin de mağdur olmayacağı, adaletin sağlanacağı bir karar beklediklerini de söyledi. Ligde ise 10 puan farkla önde olduklarını söyleyen teknik isim, yayınlanan genelgeye ilişkin de eleştiride bulundu. 2. Lig ve 3. Lig takımları için uygulanması zor maddelerin yer aldığını belirten Ertuğrul Sağlam, tescil ilan edilerek şampiyon olmak istemediklerini vurguladı. Ve kimsenin de kendilerinin aleyhinde tek söz dahi söyleyebileceği bir şampiyonluğun Samsunspor tarafından istenmediğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.