Samsunspor İki Mevkiye Takviye Yapacak

Karadeniz temsilcisi; geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de Süper Lig’e yükselmek için gerekli olan sıralamayı elde edemedi. Bu yüzden, önümüzdeki sezon da Süper Lig’de mücadele edecek. Samsunspor; 2022 – 2023 sezonunda kesinlikle şampiyon olmak istiyor. Kırmızı siyahlı takım; son olarak 2011 – 2012 sezonunda Süper Lig’de yer almıştı. O tarihten bu yana Süper Lig özlemi çekiyor. 2022 – 2023 sezonunda şampiyon olarak 12 yıllık özleme son vermeyi hedefliyor. 

Samsunspor’u güncel tarih itibariyle Bayram Bektaş çalıştırıyor. Deneyimli teknik adam; takımın eksiklerinin farkında! Hali hazırdaki kadronun şampiyon olabilmek adına yeterli olmadığını biliyor. Bu yüzden, kadroya en az iki futbolcu takviyesi istedi. Gelin, Samsunspor’un transfer hedeflerine yakından bakalım! 

Bayram Bektaş Yeni Sezon Öncesinde Umutlu Konuştu

Samsunspor; yeni sezon hazırlıklarını Bolu’nun Gerede ilçesinde sürdürüyor. Bayram Bektaş; ikinci etap kamp çalışmaları öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Her şeyden önce, eksik futbolcuların kampa katılmasından mutluluk duyduğunu belirtti. Bolu kampında birden çok hazırlık maçı yapacaklarını söyledi. Hem kondisyon hem de taktik çalışmaları sayesinde iyi bir noktaya gelmek adına çalıştıklarını yineledi. 

Bayram Bektaş; yeni sezonun başlamasına bir ay kala Samsunspor‘da yapılacak taktik idmanların öneminin farkında! Savunma ve geçiş prensipleri, hücum prensipleri ve daha birçok şeyi çalışmak adına en iyi ortamın söz konusu kampta bulunacağını biliyor. Bolu’daki hava şartlarının çok iyi olmasından dolayı da bir hayli mutlu! 12 – 13 gün daha Bolu’da kaldıktan sonra Samsun’a döneceklerini ifade ediyor. 

Deneyimli teknik adam; takım içerisindeki havayı da övdü. Takımda imrenilecek bir aile ortamının olduğunu dile getirdi. Eskiler ile yeniler arasındaki uyumun sevindirici olduğunu söyledi. Ayrıca, her oyuncunun yeni sezon öncesinde çok hırslı ve istekli çalıştığını ifade etti. Takımdaki arkadaşlığın yalnızca sahada değil otelde ve lobide de olduğunu dile getirdi. Bayram Bektaş; takımdaki bu olumlu havayı lige kadar sürdürmek istediklerini yineledi. TFF 1.Lig’in ilk haftasındaki rakiplerini yenerek de lige güzel bir şekilde başlamayı hedeflediklerini de dile getirdi. 

Samsunspor Ligin İlk Haftasında Altay ile Karşılaşacak 

Karadeniz ekibi; TFF 1.Lig’in ilk haftasında Altay ile karşı karşıya gelecek. Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynanacak olan maç; 14 Ağustos 2022 Pazar gününün programında yer alıyor. Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynanacak maçın saati henüz belli olmadı. 

Altay; geçtiğimiz sezon Süper Lig’de son dört içerisinde yer alarak küme düştü. İzmir temsilcisi; yeni sezona da çok ciddi sıkıntılar ile başlayacak. Takımın transfer yasağı bulunuyor. Siyah beyazlı takımda tek yabancının Eric Björkander olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, Deniz Kadah ve Tolga Ünlü gibi isimler ile de yeni sözleşme imzalandı. 

Samsunspor; Altay karşısında mutlak favori olan taraf! Kırmızı beyazlı takım; kadro kalitesi kendisine kıyasla bir hayli düşük olan rakibini rahat bir şekilde yenmeyi hedefliyor.