Samsunspor Kadroyu Değiştiriyor

Geride kalan sezonu yeni, yine ve yeniden hayal kırıklığıyla kapatan kulüplerden biri olan Samsunspor, gelecek sezon artık mutlu olmayı hedefliyor. Kırmızı Beyazlı takımda daha iddialı bir kadro kurulması adına hazırlıklar sürerken, şu ana kadarki transfer haberlerinin en çok ismi geçen kulüplerinden biri de Samsun temsilcisi. Birçok oyuncuyla adı anılmaya devam eden Karadeniz temsilcisinde kadrodan ayrılması muhtemel pek çok oyuncu da bulunuyor.

Süper Lig’den Oyuncular Gelebilir

Bu sezon TFF 1.Lig’e şampiyonluk hayaliyle başlamakla birlikte hedef küçültmek zorunda kalan Samsunspor, buna rağmen küçülttüğü hedefe ulaşmayı da başaramadı. Kırmızı Beyazlı kulübün bu durum 10 sezondur devam eden hasretini bir sefer daha uzatırken gelecek sezona başka bir şekilde başlanmak isteniyor.

Zira camianın artık bir başarısızlığa daha tahammülü kalmadı ve mevcut yönetimin kredisi de gün geçtikçe azaldı. Bununla birlikte yöneticiler de pek tabii başarılı olmayı her şeyden daha çok istiyorlar.

Basında yer alan haberlere bakıldığı zaman Samsunspor’un iddialı isimlerle ilgilendiği görülüyor. Bu isimler Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra beklentilerin çok altında kalan Burak Kapacak, Ümraniyespor’da uzun yıllar forma giydikten sonra bu sezonki şampiyonlukla birlikte kulüpten ayrılan Burak Ögür ve Hatayspor’da yaptıklarıyla, kulübe kattıklarıyla dikkat çeken yıldız oyuncu Mame Diouf olarak öne çıkıyorlar.

 Bu oyunculardan Burak’ın çok uzun süredir Samsun temsilcisinin radarında olduğunu belirtmekte fayda var. Genç oyuncu kiralık ya da bonservisiyle Samsunspor’a transfer olabilir. Mame Diouf ise bu isimler arasında transferi en heyecan verici ve buna bağlı olarak da en çetrefilli geçmesi beklenen isim.

Tecrübeli oyuncuyla birçok kulübün ilgilendiği biliniyor ve bu bağlamda Samsunspor’un ikna etmek adına fark yaratması gerekiyor.

Hep Aynı Durum

Öte yandan basındaki haberler de kulübün yaptıkları da uzun süredir yapılan hataların tekrarlanması anlamına geliyor da olabilir. Samsunspor köklü, geleneği sağlam ve bunlara bağlı olarak da beklentisi yüksek bir camia ve bu durum taraftarların zaman zaman fazla baskı kurması riskini de ortaya çıkartıyor.

Bu sezon pek çok maçta kırılma anlarını değerlendiremediği için hedeflerine havlu atan Atatürklü Arma’da akil davranacak isimlere ve serinkanlı yöneticilere ihtiyaç olduğu kesin. Zira taraftarların tepkisine karşı tepki vermek çoğu zaman bağların daha da zayıflamasına neden oluyor ve tribünler bu nedenle boş kalıyor.

Şu sıralar Samsunspor’un üstünde bir ölü toprağı olduğu kesin. Ancak yaz transfer döneminde kadronun başına getirilecek hoca, eklenecek isimler ve yapılacak açıklamalarla sezon başlamadan heyecan tekrar uyandırılabilir.

Tüm bunlarla birlikte Samsun temsilcisinin bir kez daha başarısız olması maddi gücü sağlayan isim de olan Yüksel Yıldırım’ın ayrılığı anlamına gelebilir. İşte bu durumda Samsunspor’u genel olarak daha da zor günler veya başka bir rotaya doğru seyahat bekliyor olabilir.