Samsunspor

Samsunspor Liderlik Koltuğundan Kalkmamaya Niyetli

TFF 2’inci Lig Beyaz Grup mücadeleleri için Manisa FK ekibi ile karşı karşıya gelen Yılport Samsunspor ekibi, liderlikteki yerini garantilemeyi başardı. Müsabaka 3-1 skorla sona erdi.

TFF 2’inci Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan Yılport Samsunspor ve Manisa FK karşılaşması, kıran kırana bir mücadele ile geçti. Oyunun sonucu ise 3-1 kırmızı beyazlı ekibin galibiyeti ile sonuçlandı.

Final tadında geçen mücadelenin önemi iki takım için de son derece önemliydi. Liderlik için sürekli olarak birbirleriyle yarışan ligin birinci ve ikinci takım konumunu lig süresince sürdüren ekiplerin mücadelesinde de Samsun ekibi, üstünlüğü elde etmiş oldu.

Zirve yolunda kırmızı beyazlı ekibi ciddi anlamda korkutan Manisa ekibi ise bu müsabakadan mağlup ayrılan taraf oldu ve ipleri Samsun’un eline verdi.

Heyecanlı geçen oyunun maçları ise 57’inci dakikada ev sahibinin kendi kalesine Erhan ile gol atması ile 1-0 öne geçen kırmızı beyazlılar, dakikalar 64’ü gösterdiğinde Burak Çalık ile 2-0 üstünlük elde etmiş oldu. 74’üncü dakikada ise Bahattin’in rakip kaleye gönderdiği meşin yuvarlak ile 3-0 öne geçen ekip, 82’inci dakikada da Sinan’dan gol yedi. Fakat ev sahibine tek gol yeterli gelmedi.

Fark 5 Puana Çıktı

Bu galibiyetle 58 puana ulaşan ekibin en büyük rakibi siyah beyazlı ekip ise 53 puanla ikinci sırada yer aldı.