Samsunspor

Samsunspor Şampiyon İlan Edilmeli

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor, en yakın rakibine 10 puan fark atarak, liderliği büyük ölçüde benimsemiş durumda. Art arda Türk futbolunda da önemli rekorlara imza atan kırmızı beyazlı kulübün şampiyonluğuna ise kesin gözüyle bakılıyordu.

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin 19 Mart itibariyle süresiz olarak askıya alınması ise beraberinde endişeye neden oldu. Yılport Samsunspor Kulübü’nün şampiyonluğunun ne olacağı büyük bir merak konusu olurken, kırmızı beyazlı ekip ise bu süreçte oynamadan şampiyon olmanın kendilerini mutlu etmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Alınan Karar Yanlış

Liglerin başlama kararının ardından antrenmanların yapılması ile ise art arda görülen pozitif koronavirüs vakaları, TFF 2. Lig’de durumun ne olacağına ilişkin merak konusu oldu.

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan ise, 2. Lig Beyaz Grup için en uygun çözümün Samsunspor ekibinin şampiyon ilan edilmesi olduğunu ekledi. Öte yandan 2’inci 9’uncu basamakta bulunan takımların ise tek merkezde oynayacakları eleme sistemine göre de ikincinin belirlenebileceği önerisinde bulundu.

Fatih Özcan, bu süreçte riskin en aza indirilmesi ve emeklerin de boşa çıkartılmamasının en uygun karar olacağını belirtti. Öte yandan liglerin oynatılma kararının ise yanlış olduğunu değerlendirerek, üst liglerin kulüplerinde çıkan pozitif vakaların da bu kararın ne kadar yanlış olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

Güncel Yazılar