Yılport Samsunspor

TFF Kararı Samsunspor’un Antrenman Planını Değiştirdi

Türkiye’de 19 Mart itibariyle süresiz olarak askıya alınan futbol liglerinin 12 Haziran itibariyle tekrar başlamasına karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen TFF 2. Lig maç tarihine göre Yılport Samsunspor 18 Temmuz gününe hazırlık yapacak. Fakat sürenin bu kadar uzun olması kulübün bazı planlarının aksamasına neden oldu.

Çok ileri bir tarihe alınan maç günü sebebiyle kırmızı beyazlı takım, saha çalışmalarına da ara verme kararı aldığını açıkladı.

Takımda Tüm Testler Negatif

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir süredir sahada antrenman yapmayan Samsunspor ekibi, antrenmanlarına 13 Mayıs Çarşamba günü itibariyle başlama kararı almıştı. Tedbirlere uyum sağlayarak maç hazırlığı yapan Karadeniz ekibi, düne kadar da çalışmalarına sahada devam etti. Fakat TFF tarafından açıklanan maç tarihlerine göre TFF 2. Lig 18 Temmuz günü maçlara başlayacak. Bu sebeple de kulüp tarafından alınan karar gereği antrenman çalışmalarına ara verildi.

Protokol gereği takımda yapılan Kovid-19 testlerinin sonuçlarının negatif çıkması tüm kulübe rahat bir nefes aldırdı. Bu süreçte Nuri Asan Tesisleri’nde yoğun bir tempo ile çalışmalarına başlayan ve arayı kapatmaya çalışan Samsun ekibi, ilk olarak Çarşamba günü antrenmanlara başladı.

Pas çalışması ve ısınma hareketleri ile hazırlığa başlayan takım, sonrasında ise ayak tenisi ile idmanını sona erdirdi. A takımın idmanlara şimdilik ara vermiş olduğu ise kulüp tarafından duyuruldu.

Güncel Yazılar