Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam’dan TFF’ye Çağrı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’dan açıklama yaptı. Teknik adam 2’inci ve 3’üncü liglerde maç takvimlerinin netliğe kavuşturulması gerektiğini söyledi. 

Yılport Samsunspor Kulübü’nün tecrübeli Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, koronavirüs nedeniyle askıya alınan liglere ilişkin açıklama yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2’inci ve 3’üncü Liglerindeki maç takvimlerinin netleşmesi gerektiğine dikkat çekti. Teknik adam, içerisinde bulunulan sürecin de altını çizdi. Yeni normale en kısa sürede uyum sağlanmasının da çok önemli olduğunu ekledi.

Takvimde Netlik Olması

Türkiye Futbol Federasyonu’nun gerçekleştirmiş olduğu son toplantının sonrasında da Süper Lig ve TFF 1. Lig maç takviminin netleştirilmesine de dikkat çekti. Bu süreçte TFF 2. Lig ve 3. Lig’lerin devamı hususundaki belirsizliğin de artık sonlanması gerektiğini vurguladı.

Ertuğrul Sağlam ayrıca, daha önce açıklandığı şekliyle ligin geri kalan bölümü için maçların 18 Temmuz günü başlamasının sağlık açısından endişe yarattığını da ekledi. Açıklanan takvime göre TFF 2. Lig’in de 22 Ağustos’ta başlayacağını söyleyen teknik adam, play-off maçlarının 5 Eylül günü noktalanacağını vurguladı.

Söz konusu durumun özellikle de TFF 1. Lig’e yükselecek olan takımların izin, transfer ve kamp planlamasında zoru yaşatacağına dikkat çekti.

Güncel Yazılar