Samsunspor Ümitlerini Tüketme Noktasında

TFF 1.Lig’de ilk 6’ya girip Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen Samsunspor, oynadığı son 2 maçtan aldığı sonuçlarla birlikte bu hedefinden bir hayli uzaklaştı. Geçtiğimiz hafta kendi sahasında konuk ettiği Bandırmaspor’a mağlup olarak 31’inci haftada oynayacağı Manisa FK maçından elde edebileceği avantajı dahi kaçıran Kırmızı Beyazlı ekip, Manisa FK karşısında galibiyete dair planlar yapsa da sahadan 2-0 mağlup ayrılarak ilk 6’dan uzaklaşmaktan kurtulamadı.

Hayal Kırıklığı

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen Samsunspor adına işler hiçbir zaman eskisi gibi kolay olmayacak gibi görünüyor.

Kırmızı Beyazlı ekip, ligin 30’uncu haftasında kendi sahasında konuk ettiği Bandırmaspor’a mağlup olunca zaten çok ciddi bir kırılma yaşamıştı. Bununla birlikte takımın Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un bay geçtiği 31’inci haftada konuk olduğu Manisa FK karşısında alacağı bir galibiyetle tekrar ilk 6 planları yapma şansı da mevcuttu.

10 Nisan Pazar günü oynanan maçta Manisa temsilcisi karşısında kazanabilmeye dair hiçbir şeyi sahaya koyamayan Samsun temsilcisi, sahadan 2-0 mağlup ayrılarak bu şansı da elinin tersiyle itti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile arasındaki 5 puanlık farkı eritme şansını kaçıran Samsun temsilcisi, bununla birlikte 7’inci sıradaki koltuğunu da kaptırmaktan kurtulamadı.

Manisa FK ile alt alta yer alan Samsunspor, rakibine mağlup olunca haftayı 8’inci sırada kapatmaktan kurtulamadı. 31’inci hafta sonucunda tablonun verdiği mesaj Samsunspor’un Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un olduğu 6’ıncı koltuğa yerleşebilmek konusunda nefesinin yetersiz kaldığı gibi bir de Manisa FK’yı da kendine rakip ettiği yönünde.

Tepki Büyüyor

Öte yandan Samsunspor’un ilk 6’ya dair şanslarını oynadığı son 2 maçta iyiden iyiye eritmiş olması çok doğal bir şekilde Kırmızı Beyazlı taraftarlarının da tepkisini çekiyor.

Genel olarak bu maçları iyi oynayamayan bir ekip haline gelen Kırmızı Beyazlı takımın yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiğini dile getiren Samsunlu taraftarlar, takımın ilk 6 şansını kendi kendine heba ettiğini savunuyorlar.

Bununla birlikte tepkinin büyük bir kısmı da tahmin edilebileceği gibi Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa’ya gidiyor. Tecrübeli teknik adamın oyunu okuyamadığını ve hatta değişiklik yaparken de genel menajer Cenk İşler’in gözünün içine baktığını iddia eden taraftarlar, takımın dağınık görüntüsünden de oldukça rahatsızlar.

Tüm bu durumlarla birlikte eline geçen tüm fırsatları tepen Samsun temsilcisi adına artık derin bir krizin kapıda olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Kırmızı Beyazlı takım rüya gibi geçirebileceği bir dönemi kâbus gibi geçirerek kendi ayağına kendisi sıktı ve bu dakikadan sonra ilk 6 planları yapmak Samsunspor adına pek de mantıklı olmayacak gibi görünüyor.

Zira bu maç bir başka takıma karşı oynanmış olsaydı yine ilk 6’nın en büyük talibi Atatürklü Arma olacaktı ancak Manisa FK aldığı galibiyetle Samsunspor’dan daha çok yükselmek istediğini gösterdi.