Samsunspor Yeni Kanat Taktı

Spor Toto 1. Lig’in iddialı takımlarından Karadeniz’in incisi Yılport Samsunspor, 2021/2022 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başlamıştı ancak son haftalardaki puan kayıpları yüzünden gömleğini daraltıp Play-off’ a girebilmek adına büyük çabalar sergilemişti. Ancak nihayete eremeyen Kırmızı Beyazlı ekip çareyi teknik hocasını değiştirmekte buldu. Geçtiğimiz günlerde eski teknik hoca Fuat Çapa’nın boşluğu yerini teknik direktör Bayram Bektaş doldurmuştu.

Bayram Bektaş’ın Dönemi

Bayram Bektaş yeni takımı Yılport Samsunspor ile ilgili kısa ve uzun vadeli planlarından bahsetti. Takımın başına getirilmiş olduğundan dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten Bektaş, Yılport Samsunspor’un potansiyelinin farkında olduğunu ve beklentileri karşılamayı umduğunu dile getirdi. Konuşmasının sonunda da ‘’ Cumhuriyet’in kuruluş yıl dönümünü şampiyonluğumuzla pekiştirirsek tarihe geçeriz ’’ diyerek gönülleri fethetmişti.

Yeni Teknik Hoca Hızlı Başladı

Art arda gelen transfer haberleri ile gelecek sezona güzel başlamayı uman Bayram Bektaş önümüzdeki günlerdeki transferlerle ilgili de ipucu verdi. Yerli bir forvet ve kaleci istediğini belirten Bektaş adeta altyapıda oynayan genç futbolculara göz kırptı. Transferlerinden birisini de geçmişinde ayrı ayrı 3 farklı sefer teknik direktör ve yardımcı teknik direktör olarak görev yaptığı Elazığspor’dan yaptı. Spor Toto 3. Lig takımlarından yaş ortalamasının düşüklüğü ile dikkat çeken Elazığspor alt yapısından genç futbolcular yetiştirme konusunda oldukça başarılı görünüyor. Bunu geçmiş tecrübelerinden bilen Bektaş belli ki pusulasını o yöne kaydırmış.

Kırmızı Beyazlıların Yeni Kanadı Takımı Uçuracak Mı?

Elazığspor’dan transfer edilen genç oyuncu Yusuf Ensar Poyrazlı henüz 20 yaşında olmasına rağmen 3 sezondur yetiştiği şehrin takımının formasını taşıyordu. Profesyonel futbol hayatı boyunca 2 tanesi Türkiye Kupası olmak üzere 65 resmi futbol maçında meşin yuvarlağın peşinde koştu. Oynadığı maçlarda 60 dakikalık ortalama oynama süresi ile performansının yüksek olduğunu gösteriyor. Genellikle sağ kanatta oynaması tercih edilen genç yetenek 2020/2021 sezonunda 4 defa topu ağlara göndermeyi başarmıştı. 2021/2022 sezonunda ise bu şansı 6 kere elde etti ve buna ek olarak da 2 tane asist sayısı mevcut bulunuyor. Kariyeri boyunca atmış olduğu 10 gol ve 2 asistin yanında da futbol zekası ile Bayram Bektaş’ın ilgisini üzerine çekmiş olacak.

Yılport Samsunspor, yeni sağ kanat oyuncusu yetenek vadeden genç oyuncu Yusuf Ensar Poyrazlı ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Kırmızı beyazlılar bu transferle birlikte takımın yaş ortalamasını düşürmeye de adım adım ilerliyor.

2011/2012 sezonundan beri Süper Lig hasreti çeken Karadeniz Temsilcisi taraftarları bu hasretin bitmesini umut ediyor ve bu yeni transferlerin takımı uçurmasını istiyor. Bu isteklere karşılık umuluyor ki yeni kanat oyuncusu takımı uçursun ve 11 yıllık hasret bitsin. Karadeniz Temsilcisi takım ne yazık ki 2020/2021 sezonunda parmaklarının arasından kaçırdığı Süper Lig biletinin acısını hala unutabilmiş durumda değil.