Samsunspor’a Kötü Haber

TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı 3’üncü maçta ilk puan kaybını yaşayan ve konuğu olduğu Ankara Keçiörengücü’nün sahasında 2 puanı bırakan Samsunspor’da kötü haberler gelmeye devam ediyor. Ara transfer döneminde kadroya katıldıktan sonra bin bir çileyle lisansı çıkartılan Junior Tallo en az 3 hafta sahalardan uzak kalacak.

Samsunspor’un Şanssızlığı

Bu sezon Süper Lig’e yükselebilmek adına oldukça iddialı bir kadro kuran ve ara transfer döneminde de kadrosuna önemli eklemeler yapan Samsunspor, Ankara Keçiörengücü maçıyla birlikte kara bulutları görmeye başladı.

Atatürklü Arma, TFF 1.Lig’de 23’üncü haftanın açılış maçında konuğu olduğu Ankara Keçiörengücü karşısında çok kötü bir performans gösterdi. Maçın başından sonuna kadar galibiyeti hak edebilecek bir performansı göstermekten çok uzak kalan Kırmızı Beyazlılar, bu performansın bedelini de puan kaybıyla ödedi.

Sahadan 1-1 beraberlikle ayrılarak ligin ikinci yarısındaki ilk puan kaybını yaşayan Samsunspor, İstanbulspor’un maç yapmadığı haftada çok önemli bir fırsatı da elinin tersiyle itmiş oldu. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Junior Tallo da ilk maçında sahada sadece 8 dakika kalabildi ve sakatlanarak çıkmak zorunda kaldı.

Ara transfer döneminde kadroya katılan ve lisansının çıkartılabilmesi adına gece gündüz uğraşılan oyuncunun sakatlığı Samsunspor’u sarstı. Zira Fildişi Sahilli oyuncunun lisansı çıksın diye takımdan gönderilen Alen Melunovic de yeni bir transferdi ve 1 dakika bile süre almadan takımdan ayrıldı. Samsunspor taraftarları ve camia yine bir kötü transfer olarak görmeye başladıkları oyuncunun sakatlığıyla ilgili olarak gelecek resmi açıklamayı bekliyordu.

O resmi açıklama 7 Şubat 2022 tarihinde yapıldı ve Junior Tallo’nun sağ arka adalesinde yırtığa bağlı ödem ve kanama tespit edildiği açıklandı. Oyuncunun tedavisine başlandığı duyurulurken, normal şartlar altında 3 hafta forma giymesinin mümkün olmadığı da belirtildi.

Tutmayan Dikiş

Şimdi Samsunspor taraftarının aklında Junior Tallo’yu ne zaman verimli bir şekilde izleyebilecekleri sorusu dolaşıyor. Zira oyuncu daha ilk maçında 8 dakika sahada kaldıktan sonra 3 hafta mahrum kalınacak bir sakatlık yaşadı. Bu da Tallo’nun fiziksel durumuyla alakalı olarak gerçekçi endişe ve kuşkular doğuruyor.

Tallo’nun sakatlığıyla alakalı bir diğer sıkıntı ise sakatlığın adaleden kaynaklanması. Eğer Tallo bu süreçte kendisine iyi bakmazsa 3 haftadan çok daha uzun bir süre sahalara geri dönemeyebilir. Kaldı ki oyuncu bu sakatlığı atlattıktan sonra da bir süre maç ritmini bulmak adına bekletilecek.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, takımı kayyum atanmaktan kurtarıp zengin bir kulüp haline getirdiği için oldukça seviliyor. Bununla birlikte değerli başkanın belki de transfer işini bir başka profesyonele bırakması daha iyi olacaktır.

Zira Atatürklü Arma birçoğu göze batacak kadar kötü ve anlamsız transferler nedeniyle çok fazla sıkıntı yaşandı ve bu durum takımın bir türlü dikiş tutturamamasına neden oldu.