Samsunspor’dan Bir Güzel Hareket Daha

14 Mart Tıp Bayramı’nda Samsun’daki doktorları tesislere davet ederek güzel ve duyarlı bir harekette bulunarak takdirleri toplayan Samsunspor, 15 Mart Pazartesi günü yaptığı antrenmanlarda da çok şık bir harekete imza attı. Şehirde yer alan hastanelerle ortak yapılan organizasyon neticesinde down sendromlu çocuklarla birlikte antrenman yapan Karadeniz temsilcisinin antrenmanı oldukça keyifli ve renkli geçti.

Duyarlı Kulüp

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmek isteyen Samsunspor, tam olarak bir spor kulübü gibi duyarlı olarak davranmaya devam ediyor. Belki de birçok takımın aklına gelmeyecek bir organizasyonla doktorları tesislere davet ederek onlarla birlikte 14 Mart Tıp Bayramını kutlayan Kırmızı Beyazlı ekip, çok şık bir harekete daha imza attı.

Samsun’da yer alan hastanelerle yapılan ortak organizasyon neticesinde 15 Mart günü yapılan idmanlarda Samsunspor’un özel misafirleri vardı. Down sendromlu çocukları tesislere davet eden Karadeniz temsilcisinde Kaptan Yasin Öztekin çocuklarla birlikte top oynadı.

Çocukların yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi ve bu mutluluğu paylaşmış olmak Samsunspor camiasına da mutluluk verdi. Elinden geldiğince sosyal olaylara duyarlı ve bunlara farkındalık oluşturmak için çaba gösteren bir takım olan Samsunspor iki gün üst üste yaptığı bu etkinliklerle alkışları toplamayı başardı.

Yapılan güzel antrenmandan sonra tesisleri gezen down sendromlu çocuklar, Teknik Direktör Fuat Çapa ve teknik ekiple oyunculara başarılar dilediler.

Hasan İnanıyor

Samsunspor camiasının en tartışmalı isimlerinden birisi olan Hasan Kılıç da geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

Çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen istikrarı sağlamak konusunda zorlanan bir yapıya sahip olan Hasan Kılıç, formsuz günlerinde çok dikkat çekecek kadar kötü performanslar sergileyebiliyor. Samsunspor’un en fedakar oyuncularından birisi olmasına rağmen kendisine dair beklentilerin yüksek olması nedeniyle zaman zaman bu beklentilerin altında kalabilen Hasan’ın bu nedenle performansı ayrıca düşebiliyor.

Hatırlanacağı üzere sezonun ilk yarısında da benzer bir durum yaşanmış ve Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa oyuncusuna destek çıkmıştı. Hasan’ın takımdaki en yetenekli oyunculardan biri olduğunu savunan tecrübeli teknik adam, başarılı oyuncunun Samsunspor’un başarısı için elinden gelen her şeyi yaptığını ancak baskı nedeniyle kendisini gerçekleştirmek konusunda zorlandığını dile getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde soruları yanıtlayan Hasan Kılıç taraftarların düşündüğü kadar kötü bir performans göstermediğini savundu. Takımla birlikte çalışmalarına devam ettiklerini ve Samsunspor’u hak ettiği yere taşımak istediklerini dile getiren başarılı oyuncu, Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının da önemine değindi.

Erzurum temsilcisi karşısında oynanacak zorlu maçtan galip ayrılabilmeleri durumunda Play-Off şanslarının daha da artacağını belirten Hasan Kılıç, bu nedenle yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Başarılı oyuncu bir dönem yine Samsunspor’da oynamış ve sezon başında Samsunspor’a geri dönmüştü.