Samsunspor’dan Sağlık Durumu Açıklaması

Samsunspor’dan Yüksel Yıldırım’ın sağlık durumu ile ilgili açıklamalar yapıldı. Samsunspor Kulübünden gelen açıklamalar doğrultusunda, Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım’ın korona virüs testinin pozitif çıkmasından sonra kovid-19 tedavisinin hastanede gözetim altında devam ettiği belirtildi.

Samsunspor’un kulüp başkanı Yüksel Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde covid-19 testinin pozitif çıktığı duyurulmuştu. Testi pozitif çıkan teknik adam hastaneye kaldırılmış ve durumu hakkında şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmamıştı. Teknik direktörün hastaneye kaldırılması sonrasında durumu hakkında çeşitli haber sitelerinde haberler çıkmış fakat Samsunspor Kulübü konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmamıştı. Bugün çıkan yoğun bakım haberlerinin ardından Samsunspor resmî web sitesinden açıklama yapıldı.

Başkan Yüksel Yıldırım’ın Sağlık Durumu

Samsunspor için kamuoyunda bugün çıkan haberlerde, takımın sevilen ve başarılı başkanı Yüksel Yıldırım’ın yoğun bakım tedavisi altında olduğu konuşulmuştu. Kulüp tarafından yapılan ve resmî web sitesine yayınlanan açıklama da Başkan Yüksel Yıldırım’ın hastanede gözetim altında olduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Yoğun bakımda olmasına ilişkin çıkan haberler ile ilgili spor kulübü sessizliğini korudu. 20 Kasım Cuma günü hastaneye yatırılan kulüp başkanı hakkında alınan bilgilere göre kendisinin tedavisi hastanede devam ediyor. Yüksel Yıldırım’ın yoğun bakımda olduğuna dair çıkan haberlerin doğruluğu hakkında ise kulüp herhangi bir açıklama yapmadı. Resmî açıklamada sadece kulüp başkanının hastanede olduğu ve durumunun her geçen gün iyiye gittiği belirtildi.

Resmî Web Sitesinde Açıklama Yapıldı

Samsunspor resmî web sitesinden Başkan Yüksel Yıldırım’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, “Başkanımız Yüksel Yıldırım ve Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal Erkanat’a Kovid-19 pozitif tanısı konulduktan sonra evde devam eden tedavilerinin önlem amaçlı olarak hastanede devam etmesi kararlaştırılmıştır. 20 Kasım Cuma günü itibarıyla hastanede gözetim altına alınan ve tedavilerine devam edilen Başkanımız Yüksel Yıldırım ve Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal Erkanat’ın sağlık durumları iyidir. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa zamanda aramıza dönmelerini bekliyoruz.” İfadelerine yer verildi.  Açıklama da sadece başkan Yüksel Yıldırım’ın değil başkan yardımcısı Mustafa Kemal Erkanat’ın sağlık durumuna ilişkinde açıklamalar yapıldı.