Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’dan bomba açıklamalar!

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım özellikle transfer süreçleri hakkında, anlaştıkları oyuncular hakkında, Ertuğrul Sağlam hakkında ve Beşiktaş’ın gündemine aldığı Samsunspor kalecisi Nurullah Aslan hakkında spor camiasına bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu.

Yüksek Yıldırım

5-6 milyon Euro’dan aşağıya Nurullah Aslan’ın bonservisini vermeyeceğini dile getiren Yılport Samsunspor başkanı Yıldırım Nurullah Aslan’ı bırakmak istemediğini söyledi. Nurullah Aslan gibi kaliteli bir kalecinin Samsunspor’a çok şey katacağını belirten Başkan Yıldırım Süper Lig hedeflerine ulaşmak için Samsunspor’un kaleci Nurullah Aslan’a ihtiyacı olduğunu belirtti. Ayrıca yaz transfer sezonu bittikten sonra kalecileri Nurullah Aslan için de Beşiktaş’tan başka bir teklif gelmediğini de söyledi. Şu an için kadrosunda 2 tane daha kaleci bulunduran Yılport Samsunspor’un bu iki kaleciyi normal maçlarda kullanamayacağını ve ancak rotasyonlarda bu iki kaleciye başvurabileceklerini söyleyen başkan Yüksel Yıldırım Nurullah Aslan’ın özellikle süper lig performansını merak ettiğini de açıklamalarına ekledi.  Değerli kalecisini Uğurcan Yıldırım ile da kıyaslayan Yılport Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım “Uğurcan Çakır için 20 milyon Euro istenilen bir ortamda benim Nurullah Aslan gibi bir kaleci için 5-6 milyon Euro istemem son derece normal.” dedi.

Ocak ayına kadar transfer yapmalarının mümkün olmadığını da belirten başkan Yıldırım, Ertuğrul Sağlam’ın kariyerini riske atarak Samsunspor’a geldiğini ve bu takımın teknik kaptanının bizzat Ertuğrul Sağlam olduğunu da sözlerine ekledi. Takımın ekonomik sıkıntılarına da değinen başkan Yıldırım hatıra bilet kampanyası düzenlediklerini fakat satılan biletlerin beklentinin çok aşağıda kaldığını söyledi.

Kalecileri hakkında açıklamalarından sonra başkan Yıldırım Brice Dja Djedje ile de anlaştıklarını açıkladı. Ön protokolün imzalandığını belirten başkan Yüksel Yıldırım Brice Dja Djedje’nin ne zaman Türkiye’ye geleceğine yönelik herhangi bir açıklamada bulunmazken ocak ayında da en fazla 3 oyuncu daha transfer edebileceklerini söyledi. Bu süreçte çok başarılı bir scout çalışması yaptıklarını belirten Yılport Samsunspor başkanı Yüksel Yıldırım bu scout çalışması sonucunda 3000 tane oyuncunun yer aldığı bir rapor hazırladıklarını söyledi. İddialı konuşan başkan Yıldırım böyle bir çalışmanın ne Galatasaray’da ne de Fenerbahçe’de olmadığını belirtti.