Samsunspor

Samsunsporlu Futbolculara Kovid-19 Semineri

Koronavirüs salgını tüm dünyada ciddi bir endişe ve paniğin yaşanmasına neden oldu. Yüz binden fazla kişinin ölümüne neden olan salgın hastalık, beraberinde ciddi anlamda bilgi gereksinimini de doğurdu.

Koronavirüs pandemisinden en fazla etkilenen sektörlerden biri de spor dünyası oldu. Dünyada salgın nedeniyle neredeyse tüm liglerde tescil, erteleme ya da şampiyon belirleme kararı alındı. Türkiye’de ise 2 ay kadar bir süre boyunca ligler süresiz olarak askıya alındı. Sonrasında ise maçların 12 Haziran itibariyle liglere göre başlayacağı belirtildi.

Konuya ilişkin endişeli olan sporcular için ise Medical Park Samsun Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Utku Kavruk seminer verme kararı aldı.

Samsunspor futbolcuları, teknik heyete ve kulüp çalışanları da koronavirüs hakkında yapılan seminer ile bilgi edinmiş oldu.

Liglere başlamadan önce Samsunspor futbolcuları, teknik heyeti ve kulüp çalışanlarına verilen koronavirüs semineri Nuri Asan Tesisleri’nde gerçekleşti. Medical Park Samsun Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Utku Kavruk salgına ilişkin uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Forma Hediye Edildi

Seminere katılım sağlayanlar arasında, Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Teknik Menajer Yücel Uyar, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, teknik heyet, futbolcular ve kulüp çalışanları yer aldı. Bilgilendirme sonrasında ise tecrübeli teknik adam Sağlam, Dr. Utku Kavruk’a isminin yazılı olduğu 55 numaralı forma hediye etti.

Güncel Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.