Burak Çalık

Samsunspor’un Yeni Transferi Burak Çalık Oldu

Devre arasında yeni transfer görüşmelerine başlayan Yılport Samsunspor, Burak Çalık ile 1,5 senelik anlaşma imzaladı. Transfer ile ilgili Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Burak Çalık açıklama yaptı.

Devre arası, yeni transfer gerçekleşme süreci için son derece hareketli geçti. Bu harekete katılanlar arasında Yılport Samsunspor ekibi de yer aldı. Devre arası transfer görüşmelerine başlayan kırmızı beyazlı ekip, 31 Ocak’a kadar sürecek transfer sürecine kadar beklemedi. Ve başarılı oyuncu Burak Çalık ile 1,5 senelik sözleşme imzaladı.

Yarım Kalan Bir Hikaye

Transfer için imza töreni Nuri Asan Tesisleri’nde gerçekleşti. Ve tören önce Genel Menajer Mustafa Aztopal, çok tecrübeli ve şampiyonluklar yaşamış bir oyuncu ile anlaşıldığını söyledi. Böylesine tecrübeli bir oyuncuyu aralarına aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Aztopal, “Burak’ın burada yarım kalan bir hikayesi vardı. İnşallah o hikayeyi birlikte başarılarla dolu olarak tamamlayacağız” açıklamasında bulunarak ‘Hoş geldin’ dedi.

Kırmızı beyazlı takım ile 1,5 senelik anlaşmaya imza atan Çalık ise, bu durumdan mutlu olduğunu belirtti. İki taraf için de hayırlısı olmasını istediğini belirten yetenekli sporcu, “Biz de inşallah Samsunspor’un şampiyonluğunda yardım eden oyunculardan biri oluruz” dedi.