Yenilenen Samsunspor

Spor Toto 1. Lig’in transfer konusunda eli açık takımlarından biri de Yılport Samsunspor. Kırmızı beyazlı Karadeniz ekibi bu transfer döneminde 9 oyuncusuyla yollarını ayırırken 13 ismi de renklerine bağladı. Kuzey temsilcisinde kadrodaki 14 isim ile de yola devam kararı alındı.

4 Sezon 80 Transfer

Atatürklü arma son 4 sezonda 80 transfer gerçekleştirdi. Yılport Holding Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Yıldırım’ın 2018’den beri başkanlığını yaptığı Samsunspor aynı zamanda zamandır borcu olmayan kulüpler arasında da bulunuyor. Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 4 yabancı 9 Türk olmak üzere 13 oyuncuyu renklerine bağlayan kırmızı beyazlı Kuzey temsilcisinin bu sezonki transfer sayısı Başkan Yüksel Yıldırım dönemindeki en düşük sayı olma özelliğini de barındırıyor. Özellikle geçtiğimiz sezon başı 29 transfer yapan Yılport Samsunspor, 2020 -21 sezonunda 16, 2019 – 20 sezonunda 14 ve başkanın ilk yılı olan 2018- 19 sezonunda 21 yeni isimle anlaşma sağlamıştı.

Kalede Jakup Szumski ile anlaşma sağlanırken, savunmada Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Mücahid Albayrak, orta sahada Yusuf Emre Gültekin, Celil Yüksel, Fernando Boldrin, Amir Arlı, Şener Kaya, Arvydas Novikovas, Yusuf Ensar Poyrazlı, forvette de Gaetan Laura ve Ahmet Sagat’ı renklerine bağlayan kırmızı beyazlı Karadeniz temsilcisi Samsunspor‘un yeni isimleri de kadroya katacağı bildirildi. Gelen haberlere göre teknik adam Bayram Bektaş yönetimindeki takım Bolu kampı dönüşü takviyelere devam edecek.

Kırmızı beyazlı kuzey ekibinde Aykut Özer, Alp Tutar, Yunus Emre Çift, Berk Taşkın, Soner Gönül, Ali Ülgen, Osman Çelik, Hasan Kılıç, Cihan Kahraman, Moryke Fofana, Polat Yaldır, İsmael Diomande, Tomane Mendes ve Ali Kılıç ise kadroda kalan isimler oldu.

9’dan 20’ye Yükseliş Bekleniyor

Sözleşmesi biten oyuncular Recep Burak Yılmaz, Alaaddin Okumuş, Yasin Öztekin, Joel Kayamba ve Junior Tallo ile yeni kontrat imzalamayan Samsunspor’da Kevin Boli, Tolcay Ciğerci, Hüseyin Öztürk ve Nurullah Aslan da takımdan gönderilen diğer isimler oldu.Kuzey ekibinin 2022 Haziran ayında anlaşma imzaladığı 48 yaşındaki teknik direktör Bayram Bektaş’ın yeni sezon yapılanmasında yer almayan 11 isimden ise yeni takım bulmaları istendi. Bolu kampı kadrosunda yer almayan 11 isim ise Sheldon Bateau, Guy Yameogo, Melih Altıkulaç, Semih Altıkulaç, Talha Ulvan, Vukan Savicevic, Amir Emin Arlı, Eraldo Çinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan, Melih Okutan ve Elhadj Bah olarak açıklandı.

4 – 2 – 3 – 1 sistemiyle oynamaya alışık teknik Bayram Bektaş yönetimindeki Samsunspor için son yılların en umut vaat eden transfer listesine diğer eklemeler de merakla beklenirken, oyuncuların iyi bir uyum yakalaması durumunda Atatürklü armanın Spor Toto Süper Lig’e rahat çıkacağı düşünülüyor.

2022 – 23 sezonu hazırlıkları kapsamında transfere 258 Bin Euro harcayan kırmızı beyazlı Karadeniz ekibinde takımdan ayrılan oyunculardan henüz bir gelir elde edilemedi.