Samsunspor

Yılport Samsunspor Ekibi 28 Müsabakada En Az Gol Yiyen Takım

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya kısa sürede yayılan yeni tip koronavirüs sebebiyle, Türkiye’de tedbir amaçlı kararlarını almayı sürdürdü. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen küresel salgın sebebiyle, önceki gün Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin ertelenmesi kararı bildirildi.

 

Ülkede koronavirüs tedbiri amaçlı tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verilirken, toplamda 28 müsabakada yalnızca 11 kez kalesinde meşin yuvarlağı gören Yılport Samsunspor ekibi, Türkiye’de de profesyonel ligler arasında en az gol yiyen takım olarak rekor kırmayı başarmış durumda.

 

Nurullah Aslan Farkı 

 

Bu süreçte başarının arkasında yatan asıl imzanın sahibi olarak ise elbette ki Yılport Samsunspor ekibinin başarılı ve genç kalecisi Nurullah Aslan’ın yer aldığı yadsınamaz bir gerçek olarak kabul ediliyor.

 

Yılport Samsunspor’un tüm müsabakalarında 90 dakika boyunca forma terleten Nurullah Aslan, son derece üstün forma sahip olması ile de ulusal basında dikkat çeken başarılı oyuncular arasında yer alıyor.

 

28 müsabaka boyunca toplamda 11 gol yiyen kırmızı beyazlı ekibe en yakın bulunan ise 3. Lig ekipleri oldu. Karadeniz ekibine gol yeme anlamında en yakın olan ekipler 17 golle Karacabey Belediye Spor, 18 golle Düzcespor ve 19 gol ile de Turgutluspor ile Nevşehir spor yer alıyor.