Yüksel Yıldırım

Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım Lig Kararını Değerlendirdi

Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım, maçların ertelenmesine ilişkin yapılan tedbir kararına yönelik açıklama yaptı. Alınan kararların %200 arkasında olunduğunu söyleyen Yıldırım, 25 Nisan Cumhuriyet Meydanı hayallerini de sadece ertelemiş olduklarını belirtti.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Türkiye’de de ilk vakanın görülmesinin ardından tüm maçların seyircisiz bir şekilde oynanmasına karar verilmişti. Fakat vaka sayılarının artması ve ölümlerinin yaşanması sebebiyle, Türkiye de lig maçlarını ertelemiş olduğunu duyurdu.

%200 Arkasında Olduklarını Söyledi

Dün akşamüstü saatlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada tüm spor müsabakaların süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği açıklandı. Konuya ilişkin bir açıklama da Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım ile geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tedbir doğrultusunda alınan kararın son derece yerinde olduğunu ve doğru bir karar olduğunu onaylayan Yıldırım, duruma destek çıktıklarını da özellikle oran vererek belirtti.

Alınan kararların %200 arkasında olduklarını söyleyen Yıldırım, 25 Nisan Nisan Cumhuriyet Meydanı hayallerinin de sadece ertelenmiş olduğunu söyleyerek, alınan karara destek çıktı.