Samsunspor

Yılport Samsunspor Ekibinin Başarılı Oyuncusu Oğuz Gürbulak

Küresel salgın halini alan yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da derinden etkiledi. Liglerin süresiz ertelenmesi ile pek çok takım ise tatil sürecine girdi. Tatilde olan ekiplerden biri de TFF 2. Lig takımı olan Yılport Samsunspor oldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle tatilde olan Yılport Samsunspor ekibi, ligi de önemli ölçüde lider sürdürmekte idi. Türkiye futbolunda kırmış olduğu rekorlarla spor gündeminden düşmeyen, gerek gol sayısında, gerek art arda galibiyet sayısında ve gerekse de lig puanında her koşulda lider olmayı başaran Karadeniz ekibinin başarılı oyuncularından biri de orta saha mevki sporcusu Oğuz Gürbulak oldu.

Sezon içerisinde kendisine görev verildiği andan itibaren tüm çabası ile sahalarda top koşturan Oğuz Gürbulak, oyuncu istatistikleri içerisinde de takımdaki 3’üncü sezonunda başarısı ile dikkatleri üzerine çeken bir futbolcu haline geldi.

20 Maçta Forma Giydi

Kendine verilen tüm yükü sırtlanan ve üstün bir performans gösteren başarılı oyuncu, sezon sürecinde de kırmızı beyazlı forması ile toplamda 20 kez lig maçında forma terletti.

Toplam 793 dakika sahada top koşturan sporcu, 9 maçın da ilk 11 kadrosunda yer alan isimlerden biri oldu. Kupada 1 kez gol atan ama özellikle asist başarısı ile ön plana çıkan oyuncu, kadronun da vazgeçilmezi oldu.