Erkam Reşmen

Yılport Samsunspor Süper Lig’i Hedefliyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu karar neticesinde 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyon ilan edilen Yılport Samsunspor, üst lige yükseldi. Gelecek sezonda TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan kırmızı beyazlı takımın tecrübeli Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da açıklama yaptı. Ve takımı Süper Lig’e taşımayı hedeflediklerini söyledi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ve en yakın rakibi Manisa FK ekibine 10 puan fark atan Yılport Samsunspor, bu sezon Türk futbolunda rekorlara imza attı.

Koronavirüs kararı sebebiyle ise 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Ligleri’nin tescil edilmesi, Samsunspor Kulübü’nü şampiyon yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından şampiyon ilan edilen Yılport Samsunspor Kulübü, gelecek sezonda 1. Lig’de mücadele etmenin hazırlıklarını yapıyor.

Bu duruma ilişkin konuşan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da hedefte Süper Lig olduğunun altını çizdi.

Eski Günlerine Dönecek

Kırmızı beyazlı takımı Süper Lig’e taşıyacaklarını belirten teknik adam, amacın Samsunspor ekibini eski günlerine döndürmek olduğunu ifade etti.

İlk hedefi bitirdiklerini ve TFF 1. Lig’e çıktıklarını ekleyen teknik adam, gelecek sene daha büyük bir sorumluluğun olacağını söyledi.

Hedefin artık Süper Lig olduğunu ekleyen teknik adam, Samsunspor’u layık olduğu lige taşıyacaklarını ve sonrasında da Samsun halkına eski hareketli, şaşaalı dönemleri yeniden yaşatacaklarını belirtti.

Güncel Yazılar