Yılport Samsunspor

Yılport Samsunspor’da Her Şey Yolunda

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor Kulübü Nuri Asan Tesisleri’nde koronavirüs salgını nedeniyle yoğun bir önlem aldı. Öte yandan kırmızı beyazlı takımın tecrübeli Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da öğrencilerini fizik ve kondisyon bakımından maçlara hazırlamaya devam ediyor.

Tüm dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden olan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de derin etkiler bıraktı. Ülkede spor faaliyetleri 19 Mart itibariyle durdurulurken, 12 Haziran Cuma günü de Süper Lig heyecanı ile ligler tekrar başladı.

Kademeli olarak başlayan futbol liglerinde, ikinci sırada ise 19 Haziran’da başlayacak olan TFF 1. Lig mücadeleleri var.

Yılport Samsunspor Kulübü’nün şampiyonluk mücadelesi vermiş olduğu TFF 2. Lig ise 18 Temmuz itibariyle başlanacak şekilde planlanıyor. Salgın sebebiyle Nuri Asan Tesisleri’nde ciddi önlemler alınırken, kırmızı beyazlılar ise yoğun bir tempo ile hazırlık yapıyor.

Fizik Ve Kondisyon Çalışıyorlar

Tecrübeli Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam gözetiminde çalışan öğrenciler, özellikle de fizik ve kondisyon olarak maçlara hazırlanıyor.

2.5 aylık aranın ardından tekrardan topbaşı yapan Karadeniz ekibi, son derece sıkı bir antrenman sürecinden geçiyor. Konuya ilişkin açıklama yapan teknik adam maçları oynayacakmış gibi hazırlıklarını sürdürdüklerini de dile getirdi. Ayrıca oyuncuların kendilerine verilen programlara uymuş olduklarının da birkaç günlük çalışma döneminde belli olduğunu ekledi. Şu an için her şeyin yolunda olduğu bilgisini paylaştı.

Güncel Yazılar