Samsunspor

Başkan Samsunspor Hedeflerini Açıkladı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden lider Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım, liglerin durumuna ilişkin yapmış olduğu açıklama ile gündeme geldi. Türkiye’de liglerin iptal olması durumunda futboldan çekileceğini katıldığı yayında söyleyen Bakan, altyapı ekibinin ve kulübün yapmış olduğu yatırımlardan da bahsetti.

TFF 2. Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor, bu sezon Türk futbolunun tarihine yazılan kulüplerden biri oldu. Başarıları ile tüm dikkatleri üzerine çeken kırmızı beyazlı kulübün Başkanı Yüksel Yıldırım ise takımının durumuna ilişkin açıklamada bulundu.

En yakın rakibine ligde 10 puan fark attı ve geriye kalan 6 haftada şampiyonluğun en iddialı takımı olmayı da başardı. Başkan Samsunspor Kulübü’nün yerinin Süper Lig olduğuna dikkat çekerek, buna takımın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın ve kendisinin de inandığını söyledi. Ayrıca tüm Samsun halkının da bu konuda kenetlenmiş durumda olduğuna dikkat çekti.

Futboldan Çekilirim

Kırmızı beyazlı kulübün önünün kesilmesi durumunda ise net olarak futboldan çekileceğini itiraf etti. Takımı da aldığı yerde bırakacağını belirterek, sonrasında ne olacağını bilmediğini belirtti.

Altyapı ekibine 25 milyon lira değerinde yatırım yaptığını açıklayan Yıldırım, ligin iptalinin Türk futbolu açısından kara bir gün olacağına dikkat çekti.

Güncel Yazılar