Cengiz Günaydın

Cengiz Günaydın Devam Kararını Eleştirdi

TFF 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günaydın, alınan karara ilişkin tepki gösterdi.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Salgın sebebiyle ligler 12 Haziran itibariyle ise kademeli olarak devam etmeye başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen karara göre, Süper Lig 12 Haziran itibariyle başlarken, TFF 1. Lig mücadeleleri de 19 Haziran itibaren oynanmaya başladı.

TFF 2. Lig mücadeleleri için ise ilk belirlenen tarihin 18 Temmuz olmasına rağmen, net olarak maç başlangıcı belirtilmemiş ve ligin tescil edileceğine ilişkin da kararın hala belirsiz olması kafaları karıştırıyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu ise liglerin devam etmesine ilişkin kararını açıkladıktan sonra, büyük bir tepki topladı. 2’inci ve 3’üncü Lig Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günaydın konuya ilişkin açıklama yaptı.

Samsunspor Nasıl Oynayacak Sorusu

Bu işin bir matematiği olduğunu söyleyen Günaydın, bugün oynamak isteyenlerin, yarın ağlayacağını söyledi. Ve 18 Temmuz’da liglerin başlamasının ardından, 5 Eylül öncesi liglerin tamamlanmayacağına da dikkat çekti.

15 Ağustos’ta ise 1. Lig’in başlayacağını belirten Günaydın, Samsunspor ekibinin bu süreçte nasıl lige başlayacağını sordu.

TFF 2. Lig’de şampiyonluğuna artık kesin gözüyle bakılan Yılport Samsunspor ekibinin, 1. Lige yükselmesi durumunda ise durumların iyice karışacağı öngörülüyor.

Güncel Yazılar