Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam’dan Genel Lig Değerlendirmesi Geldi

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig’e ilişkin görüşlerini de bildiren teknik adam, maçların oynanmasına karşı her zaman beklentisinin olduğunun altını çizdi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor, grup içerisinde sahip olduğu konum ve puan farkıyla şampiyonluğa gün sayan takımlardan biri. Takımın tecrübeli Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, sürece ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Liglere ilişkin alınan kararların yankılarının uzun süreceğini ifade eden teknik adam, Süper Lig’de de çok ciddi bir mücadele olduğunu vurguladı. Sağlıklı bir ortam sağlanması ve maçları oynayabilecek duruma gelebilmek adına da dileklerde bulundu.

Bazı Değişiklikler Yapılabilir

Bu dönemde, futbolda bazı değişiklikler yapılabileceğine de dikkat çeken çalıştırıcı, play-offlarda 90 dakikanın ardından penaltı atışlarına geçilebileceğini belirtti. Oyuncu değiştirme sayılarının artırılmasının da olabilecek değişimlerden olacağına dikkat çekti.

Fakat yine de futbolun değişmeyen kuralları olduğunu ekleyen teknik adam, 90 dakikanın azaltılmasının ise doğru olmayacağının altını çizdi.

Bu dönemde bazı antrenörlerin yeteri kadar hazırlanamayacağından şikayet edenlere de değinen Sağlam, eksikliklerin olabilmesinin ise normal olduğunu ifade etti. Fakat bir şekilde bu sezonu bitirerek, gelecek sezonda kaostan uzak durulması gerektiğine de özellikle vurgu yaptı.