Ertuğrul Sağlam’dan İddialı Açıklamalar

TFF 1. Lig takımların Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam basın mensuplarına takımıyla ilgili düşüncelerini aktardı. Oldukça iddialı ve kendinden emin konuşan deneyimli çalıştırıcı Ertuğrul Sağlam, sezonun ilk yarısında takımı Yılport Samsunspor’un ligi ilk iki sırada bitireceğini belirtti.

Önümüzdeki hafta deplasmanda TFF 1. Lig ekiplerinden Aydeniz Et Balıkesirspor’a konuk olacak. TFF 1. Lig’in 12. Haftasından karşılaşacak olan bu iki takımın mücadelesi öncesinde Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, deplasmandan üç puanla dönmek istediklerini söyledi.

Açıklamarına bu maç hakkında devam eden Ertuğrul Sağlam, şu an tek düşüncelerinin bu maça konsantre olarak galibiyetle dönmek olduğunu ifade etti.

Takımı Yılport Samsunspor’un şimdiye kadar sergilemiş olduğu futboldan oldukça memnun olduğunu dile getiren deneyimli çalıştırıcı Ertuğrul Sağlam, hem hücum anlamında hem de defans oyunun oldukça üretken bir takım olma yolunda ilerlediklerini söyledi.

Bu üretken futbolu ortaya koyabilmelerinin bir diğer sebebinin de, maçalara olabildiğince aynı futbolcularla yani birbirini tanıyan

Lig’in İlk Yarısını Üst Sıralarda Bitireceğiz

TFF 1. Lig’in 12. Haftasında 5 Kasım Cumartesi günü deplasmanda Aydeniz Et Balıkesirspor ile mücadele edecek olan Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, hem futbolcuları hem de takımının ligdeki durumu hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.

Öncelikle bu hafta deplasmanda Aydeniz Et Balıkesirspor ile karşılaşacakları maçtan 3 puanla ayrılmayı hedeflediklerini belirten Ertuğrul Sağlam, ondan sonraki hafta da deplasmanda TFF 1. Lig’in güçlü ekiplerinde Bursaspor ile oynayacakları karşılaşmadan da aynı sonuçla ayrılmak istediklerini söyledi.

Böylelikle Ertuğrul Sağlam, önlerinde bulunan altı maçtan en fazla puanı alarak TFF 1.Lig’inin ilk yarısını ilk iki sırada bitireceklerine inandığının altını çizdi.

Lig’in İkinci Devresinde Daha İyi Bir Takım Olacağız

TFF 1. Lig’de bu hafta oynayacakları Aydeniz Et Balıkesirspor maçı öncesinde bazı açıklamalar yapan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bu maça geçen hafta oynadıkları Tuzlaspor maçının hemen ardından hazırlamaya başladıklarını ifade etti.

Kısa ama yoğun antrenmalar yaptıklarını söyleyen Ertuğrul Sağlam, gün geçtikçe daha iyi mücadele eden ve daha iyi oynamaya çalışan bir takım haline geldiklerini belirtti.

Şimdiye kadar olan süreçte, biraz fazla şansızlık ve sakatlık yaşadıklarını söyleyen Ertuğrul Sağlam, bir an önce hem eksiklerin hem de takıma yeni katılan oyuncuların, takıma olabildiğince katkıda bulunmasını istediğini belirtti.

Öncelikli hedeflerinin önlerinde bulunan altı maçtan en fazla puanı alabilmek olduğunu ifade eden Ertuğrul Sağlam, devre arasında ise çok iyi hazırlanarak, ligin ikinci yarısı için takımın bütün eksiklerini tamamlayarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemek istediklerinin altını çizdi.