Fuat Çapa’dan Gündem Değerlendirmeleri

Bu sezonun ilk haftalarında Samsunspor’un başına geçtikten sonra takımın çehresini değiştiren ve tekrar hedef yoluna girmesini sağlayan Fuat Çapa, 1 Şubat tarihinde Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan antrenmandan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Samsunspor’da Yerli Oyuncu Sıkıntısı

Sezonun ilk haftalarında Samsunspor’un başına geçen ve güven veren görüntüsüyle taraftara kendini sevdirmeyi başaran Fuat Çapa, herkesin merakla beklediği transfer konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

Başarılı teknik adam ara transfer dönemiyle alakalı düşüncelerini tekrarladı ve bu dönemde oyuncu bulmanın sezon başında transfer yapmak kadar kolay olmadığını dile getirdi. Savunmada ve orta sahada yeteri kadar güçlü ve alternatifli bir kadrolarının olduğunu belirten Çapa, sağ ve sol kanat ile 10 numara bölgesinde alternatif konusunda sıkıntılarının olduğunu ifade ederken buna rağmen illa ki oyuncu almak gerekmediğini de ifade etti.

Oyuncu almak için oyuncu almaya karşı olduğunu üstüne basa basa söyleyen Fuat Çapa, herkesin başarılı olabilmek adına takviyeler istediğini ancak bu takviyelerin ara transfer döneminde zor olduğunu bildiğini aktardı.

İkinci devrede alınan galibiyetlerle ilgili olarak da gösterilen performanslardan memnun olduğunu söyleyen Samsunspor Teknik Direktörü, özellikle Kocaelispor karşısında oynanan maçta son 20 dakika sahaya müdahale etmediğini ve oyuncularının kendi başlarına nasıl bir performans göstereceğini gözlemlediğini belirtti.

Saha içerisinde birbirini yönlendirmeye, dayanışmaya ve liderliğe ihtiyaç olduğunu ve ligde haftalar ilerledikçe bu ihtiyacın artacağını belirten tecrübeli teknik adam, gösterilen performanstan memnun kaldığını aktardı.

Samsunspor’da Yönetime Güvenoyu

Saha dışıyla ve özellikle transferle alakalı soruları içtenlikle cevaplayan Fuat Çapa, 8 Şubat’a kadar sürelerinin olduğunu hatırlattı ve yönetiminin arkasında durdu.

Yöneticilerin kendisinden daha fazla kadroyu güçlendirmek istediğini dile getiren Samsunspor Teknik Direktörü, bu nedenle onlara kızılmaması gerektiğini aktardı. Birçok kez başkanla toplantılar yaptığını ve bu toplantılarda gereken pozisyonlara nasıl oyuncular alınabileceğini aktardığını belirten Çapa, yöneticilerin bu konudaki performansının takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Eğer yöneticiler transfer konusunda isteksiz veya hevessiz davranırlarsa o zaman bir hayal kırıklığının oluşabileceğinden bahseden Çapa, Samsunspor yöneticilerinin ise tam anlamıyla gecelerini gündüzlerine kattığını dile getirdi.

Özellikle yerli oyuncu konusunda sıkıntı yaşandığını çünkü yabancı sınırlamasıyla birlikte herkesin elindeki yerli oyuncuları tutmaya ve gözde oyunculara bir anda talip olmaya başladığını belirten Çapa, yabancı oyuncu almanın da Samsunspor özelinde kolay olmadığını açıkladı.

Yabancı oyuncu alabilmek için kadrodaki oyunculardan birisiyle yolların ayrılması gerektiğini aktaran Fuat Çapa, bu durumun da yönetimi zorladığını aktardı ve geçtiğimiz günlerde takımdan gönderilen Alen Melunovic’i örnek olarak gösterdi.

Ankara Keçiörengücü maçıyla birlikte lige döneceklerini hatırlatan Fuat Çapa, bu maçtan sonra Samsun’da oynayacaklarına dikkat çekerek basın mensuplarının önünde taraftarlardan destek beklediğini bir kez daha dile getirdi ve takımı yalnız bırakmamalarını istedi.