Mustafa Aztopal

Mustafa Aztopal Karara Karşı Tepki Verdi

TFF 2. Lig’de şampiyonluğun açık ara en önemli adayı Yılport Samsunspor Kulübü Genel Menajeri Mustafa Aztopal karara tepki gösterdi. Ligin 18 Temmuz’da başlaması kararını değerlendirerek, bu durumun sorunlara neden olacağına dikkat çekti.

TFF 2. Lig’de mücadele ede Yılport Samsunspor Kulübü Genel Menajeri Mustafa Aztopal, liglerin 18 Temmuz’da başlamasına karşı çıktı.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen lig mücadelelerinde, son sıraya alınan TFF 2. Lig için net akrar açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu, 18 Temmuz günü 2. Lig mücadelelerinin başlayacağını açıkladı.

Kırmızı beyazlı kulübün Genel Menajeri Mustafa Aztopal ise, bu karara tepki verenlerden biri oldu. Liglerin bu kadar geç kalmasının ise birçok soruna neden olabileceğinin altını çizdi.

Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklarının çok yüksek olacağını belirten Aztopal, bunun da sağlık açısından problem yaratacağını ifade etti.

Ez 1 Ay Dezavantajlı Olunacak

Özellikle de 2. Lig’de yer alan takımların stat şartlarının düşünüldüğü zamanda, ışıklandırmanın olmamasını da hatırlattı. Ve statlardaki soyunma odalarının da çok küçük ve hijyen konusunda yetersiz olmasına dikkat çekti.

 

Öte yandan bu süreçte tüm takımlar adına sağlık ve sakatlık problemlerinin yaşanmaması için de dilekte bulundu.

Ayrıca ligi şampiyon olarak bitirdikleri zamanda da sıkıntı yaşayacaklarını belirten menajer, TFF 1. Lig takımlarına göre en az 1 ay da dezavantajlı konumda bulunacaklarını ekledi.

Güncel Yazılar