Mustafa Aztopal Rehavetten Kaçınmaları Gerektiğini Söyledi

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Amed Sportif karşısında kazanılan üç puanın şampiyonluk yolunda büyük önem taşıdığını belirtirken, henüz şampiyon olamadıklarını ama şampiyonluk yolunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

Samsunspor’da Amed Sportif karşısında alınan farklı galibiyetin haklı sevinci devam ederken takımın genel menajeri Mustafa Aztopal camiayı rehavete karşı uyardı. Aztopal, Amed karşısında teknik direktörlerinin sahaya rotasyonlu bir kadro ile çıktığını ancak oyuncuların aynı hırs ve mücadeleyi sahaya yansıttıklarını kaydederken, “Sahada hırslı, kazanma arzusu üst düzeyde, taraftara keyif vermek için uğraşan bir takım vardı. Güzel bir galibiyet aldık, bu bizi şampiyon yapmadı ama şampiyonluk yolunda büyük bir adım attık. Manisaspor F.K’nın puan kaybetmesi de bizi mutlu etti” cümlelerini kullandı.

Devre Arası  Yaptığımız Transferler Takıma Güç Verdi

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal devre arası transfer döneminde kırmızı – beyazlılara katılan tüm oyuncuların takıma direk katkı yaptığını ve bu transferlerde de hedeflerine büyük oranda ulaştıklarını söyledi. Aztopal, kadrolarının zaten çok iyi olduğunu ancak yine de hedefe giderken kazaya uğramamak için tedbirler aldıklarını belirtirken, “Bu yolda sakatlıklar cezalılar olabilir diye takıma üst liglerden takviyeler yaptık. İyi ki de yaptık. Ligin ikinci yarısındaki takviyelerin takıma yaptığı katkıyı görünce mutlu oluyoruz. Şimdi sahada oynayan, kulübede bekleyen hatta tribünde oturan oyuncumuz arasında büyük fark yok.” diye konuştu.

Samsunspor Taraftarı Takımını Yalnız Bırakmadı

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, tüm liglerdeki en iyi taraftar gruplarından birine sahip olduklarını da kaydederken “Hafta içi olmasına rağmen 12 bin taraftarımız stada gelerek bizi destekledi. Bu destek asla unutulmaz ve unutulmamalı. Bu taraftar takıma sahip çıktığı sürece bizim ulaşamadığımız hedef olamaz.” şeklinde konuştu.

Haftasonu alınan Amed Sportif galibiyetiyle en yakın rakibi Manisa FK ile arasındaki puan farkını 7’ye çıkartan kırmızı – beyazlılar, taraftarlarının da desteğiyle bu iyi formunu sezon sonuna kadar devam ettirmeyi hedeflerken genel menajer Mustafa Aztopal’dan gelen rehavet uyarısı, şehrin şampiyonluk konsantrasyonunun kuvvetlenmesini sağladı.