Nurullah Aslan

Nurullah Aslan Koronavirüs Testi Sonrası Açıklama Yaptı

TFF 1. Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Yılport Samsunspor Kulübü’nde önceki günlerde yaşanan koronavirüs gündemi derin üzüntüye neden oldu. Kırmızı beyazlı kulübün başarılı oyuncusu Nurullah Aslan, Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine tedavi altına alınmıştı. Samsunsporlu oyuncu, konuya ilişkin açıklamayı ise sosyal medya üzerinden yaptı.

Kovid-19 testi pozitif çıkan Yılport Samsunspor oyuncusu Nurullah Aslan, sosyal medya üzerinden sevenlerine seslenerek durumuna ilişkin bilgi verdi.

Mesajında taraftara ve sevdiklerine seslenen başarılı kaleci, kulüp tarafından yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belirtti. Ev izolasyonuna alınarak, tedaviye başlandığını söyleyen eldiven, testin pozitif çıkmasına rağmen ise hiçbir rahatsızlığının bulunmadığını ifade etti. En kısa süreçte hastalığı atlatarak sahalara dönmek için de dilekte bulundu.

Hazırlık Maçı İptal Edildi

Kulüpte yapılan koronavirüs testlerinin sonuçlarında bir kişide koronavirüs bulgusuna rastlanması üzerine ise saat 17:00’de yapılacak maçın iptal edildiği öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan kulüp, hazırlık maçı öncesinde oyunculara, teknik heyete, sağlık ve destek kadrolarındaki çalışanlara Kovid-19 testi yapıldığını belirti. Bolu Sağlık Müdürlüğü sağlık ekipleri tarafından yapılan Kovid-19 PCR testlerinin ardından ise bir oyuncuda pozitif bulgusunun rastlanması üzerine saat 17:00’de Bolu Koru Otel antrenman sahasında yapılacak hazırlık maçının iptal olduğunu bildirdi. Maç TFF 2. Lig ekiplerinden Kocaelispor ile yapılacaktı.

Güncel Yazılar