Samsunspor Asbaşkanı Mustafa Kemal Erkanat Hayatını Kaybetti

Samsunspor bugün acılı bir gün yaşıyor. Samsunspor Asbaşkanı Mustafa Kemal Erkanat hayatını kaybetti. Mustafa Kemal Erkanat bir süredir yeni tip koronavirüs (covid-19) tedavisi görüyordu. Koronavirüs tedavisi gördüğü hastenede hayata gözlerini yuman Kemal Erkanat tüm sevdiklerine, Samsunspor ailesine geride gözyaşı bıraktı.

Mustafa Kemal Erkanat ve Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım ile yeni tip koronavirüs (Covid-19) testleri pozitif çıkmıştı. İlk başlarda evde tedavi gören Asbaşkan Mustafa Kemal Erkanat tedavi amacıyla ve durumun kontrol edilmesi amacıyla hastaneye yatırılmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde kalan Mustafa Kemal Erkanat sabaha karşı yapılan tüm müdahelelere karşın hayata geri döndürelemedi. Mustafa Kemal Erkanat tedavi görmek için yatışı yapıldığı hastenede hayata gözlerini yumdu.

BAŞKAN YÜKSEL’İN DURUMU İYİ

20 Kasım’dan bu yana hastanede tedavi gören Başkan Yüksel Yıldırım’ın ise durumu iyiye gidiyor. Geçtiğimiz günlerde yoğun bakımdan sevenlerine, taraftar ekibine ve onu merak edenlere kendi kişisel sosyal medya hesabından fotoğraf paylaşıp koydu. Yoğun bakımda tedavisine devam edilen Yüksel Yıldırım’ın sağlığında şu an için kötüye giden bir şey yok.

Umuyoruz ki Başkan Yüksek Yıldırım hızla sağlığına kavuşur ve ait olduğu yere sahalara, sevdiklerine, takımına ve Samsunspor yönetimine kavuşur.

MUSTAFA KEMAL ERKANAT KİMDİR?

Samsunspor AsbaşkanıMustafa Kema Erkanat 1962 yılında Samsun’da doğdu. Üniversite eğitimi için İstanbul’a giden Mustafa Erkanat İstanbul Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü okudu. Bu bölümü de 1983 yılında bitirdi, mezun oldu. Okuldan mezun olduktan sonra yaşam alanını komple değiştiren Mustafa Kemal Erkanat 1984 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı.

ABD’de 2005 yılına kadar Foodmaker Inc.’de çeşitli yönetici pozisyonlarında çalıştı ve başarılı iş hayatını şirket bünyesinde geliştirdi. 2005 yılında ise genel koordinatör olarak Yıldırım Şirketler Grubuna katıldı ve Samsunspor macerası başlamış oldu. Mustafa Kemal Erkanat, Yıldırım Şirketler Grubu’nun İcra İdari Görevlisi olarak görev yapmaktaydı. Tüm bunlara ek olarak da Mustafa Kemal Erkanat Yılport Samsunspor‘da ikinci başkanlık görevini yürütüyordu. Asbaşkan olarak takımın başında olan Erkanat Samsun’da doğdu ve Samsun’da hayata gözlerini yumdu.

BAŞSAĞLI PAYLAŞIMI

“Dünya Çok güzel ve naif bir insanı kaybetti” inşallah mekanı cennet olsun. Ailesinin ve Samsunspor camiasının başı sağ olsun. OLGUN AYDIN VE AİLESİ