Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam’dan Durum Değerlendirmesi

TFF 2. Lig’de mücadele ede Yılport Samsunspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, gerçekleşen ilk video konferans toplantısında basın mensuplarına konuştu. Liglerin başlangıcına yönelik hazırlıkların devam ettiğini belirten teknik adam, sürece ilişkin de konuştu.

Ertuğrul Sağlam federasyonun 2’inci ve 3’üncü lig kulüplere ilişkin birtakım çalışmaları olduğunu da belirtti. 18 Temmuz’da çok sayıda kulübün gece maçı oynayamayacak olmasının da göz önünde bulundurularak güzel bir karar alınacağını da umduklarına dikkat çekti.

Alınacak kararın ise ligin oynanması ya da oynanmayarak tescil edilmesi ile ilgili olacağını belirtti.

Taraftar Sayesinde Buradayız

Söz konusu yaşanan belirsizlik sürecinde ise, Samsunspor olarak her türlü durum karşısında da çalışmaları devam ettirdiklerinin altını çizdi. Ve sezon planlamasının, kamp programlarının da hepsinin organize edildiğini ekledi.

Ligde açık ara önde bulunan ve en yakın rakibine dahi  puan fark atarak ilk sırada kalmayı başaran Samsunspor’un taraftarına da bu anlamda teşekkür dileklerinde bulundu. Kırmızı beyazlı taraftarın emekleri ve mücadeleleri sayesinde şu an için son derece önemli bir yerde bulunduklarını belirtti. Bu destek ile 6 puan geriden gelinerek, 10 puan öne geçmeyi başardıklarına da özellikle vurgu yaptı.

Tecrübeli teknik adam, keyifle antrenmanlara devam ettiklerini ve federasyonun alacağı kararı da beklediklerini söyledi.

Güncel Yazılar