Erkam Reşmen

Yılport Samsunspor 1. Lig Hazırlıklarına Başladı

TFF 2. Lig’de bu sezon göstermiş olduğu üstün performans ile dikkatleri çeken Yılport Samsunspor ekibi, ligin tescil edilmesiyle bir üst lige yükseldi. 73 puanla 1. Lig’e yükselen kırmızı beyazlılarda ise yeni sezon öncesi 4 ayrılık aynı anda yaşandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de spor faaliyetlerinin durmasına neden olmuştu. 19 Mart itibariyle askıya alınan liglerde, 12 Haziran itibariyle ise kademeli olarak başlangıç yapıldı.

Uzun süre verilen aranın ardından 12 Haziran’da Süper Lig’in başlamasının ardından ise 19 Haziran itibariyle TFF 1. Lig mücadeleleri başladı.

TFF 2. Lig mücadeleleri için ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 18 Temmuz tarihi belirlense de, yeni bir karar daha çıktı. Ve federasyon 2’inci Lig, 3’üncü Lig ve Bölgesel Amatör Ligler için tescil kararı aldığını açıkladı.

4 İsimle Yollar Ayrıldı

Tescil kararı ile üst lige yükselen ekip ise Yılport Samsunspor ekibi, 73 puanla bir üst lige yükselen takım oldu. TFF 2. Lig’den, 1. Lig’e yükselen Samsunspor ekibinde ise yeni sezon hazırlıkları hızlandı.

Kırmızı beyazlı takımda yeni sezon hazırlıklarının başlamasının ardından ise, takımda 4 ayrılık bir anda yaşandı. 1. Lig kadrosunu oluşturmanın planlarını yapan Samsun yönetimi, Atabey Çiçek, Okan Dernek, Bünyamin Cesur Karataş ve İbrahim Halil Çolak ile yollar ayrıldı.

Güncel Yazılar