Yılport Samsunspor

Yılport Samsunspor’da Transfer Hareketliliği

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yılport Samsunspor Kulübü, yeni sezon için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Kırmızı beyazlı kulüp özellikle de Dortmundlu Haaland ve Trabzonsporlu Sörloth’un üstün performansının ardından ilham aldı ve İskandinav ülkelerine yönelmeye karar verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilmesinin ardından, uzun bir süre antrenmandan ve maç ortamından uzak kalınmıştı. Ülkede liglerin kademeli olarak 12 Haziran itibariyle başlamasının ardından ise kulüpler transfer çalışmaları ile antrenmanlarını beraberinde yürütmeye başladı.

18 Temmuz’da başlayacak TFF 2. Lig mücadeleleri için hazırlıklarını yüksek tempoda gerçekleştiren lider Yılport Samsunspor ise, bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Kırmızı beyazlı kulüp, üst lige yükselmek için gün sayarken, transfer konusunda da İskandinav ülkelerine yönelmeye karar verdi. Bu kararında özellikle de Dortmundlu Haaland ve Trabzonsporlu Sörtloth’un etkileri görüldü.

Son Karar Ertuğrul Sağlam’ın Olacak

İki oyuncunun da üstün performansından etkilenen Samsunspor Kulübü, Norveç, İsveç ve Danimarka liglerinde forma terleten genç golcüleri ve kanat sporcularını yakın takibe almaya karar verdi.

Ayrıca TFF liginde Türk oyuncuyu da yakın takibe alan Karadeniz kulübü, İbrahim Halil Çolak ile de yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Öte yandan Enes İslam İlkin ile ilgili son kararın da takımın hocası Ertuğrul Sağlam’ın vereceği öğrenildi.

Güncel Yazılar