Yılport Samsunspor

Yılport Samsunspor 4 Mayıs’ta Başlıyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglere süresiz olarak ara verilen dönemde, spor kulüpleri de takım antrenmanlarını yapmayı bırakmıştı. Tedbir gereği sporcuların yan yana gelmemesi adına uzun bir süredir toplu olarak antrenman gerçekleştiremeyen takımlardan biri TFF 2. Lig Beyaz Grup ekibi Yılport Samsunspor olmuştu. Kırmızı beyazlılardan ise iyi haber geldi. Antrenmanlara 4 Mayıs itibariyle başlanacağı duyuruldu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinde lider konumunda yer alan Yılport Samsunspor da, antrenmanlara gelecek hafta başlama kararı aldığını açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 12 Haziran sonrasında maçların başlayabileceğine ilişkin açıklamasının ardından, sporcular teker teker sahalara kavuşmaya gün sayıyor.

Koronavirüs tedbirleri gereği liglerin askıya alındığı dönemin ardından tüm sporcular antrenmanlara uzun süreli ara vermişti. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta da lider konumunda yer alan Yılport Samsunspor, bu araya 4 Mayıs itibariyle son vereceğini belirtti.

Önce Testler Yapılacak

Konuya ilişkin Karadeniz kulübünden açıklama geldi. Futbol A Takımı’nın Kovid-19 sebebiyle ara vermiş olduğu çalışmalara, 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren tekrar başlayacağı belirtildi.

Nuri Asan Tesisleri’nde tekrardan başlayacağı duyurulan antrenmanlarda yer alacak oyuncu, teknik ekip ve personele de gerekli testlerin yapılacağına dikkat çekildi.

Test sonuçlarının sonrasında da gruplar halinde sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde idmanlara başlanacağının duyurusu yapıldı.