Samsunspor

Yılport Samsunspor Gurbetçilerle Görüştü Anlaşamadı

TFF 1. Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, takımının transfer sürecine ilişkin konuştu. Gurbetçi çok sayıda isimle görüştüklerini belirten yönetici, anlaşamadıklarının da altını çizdi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ve ligdeki üstün başarısı ile 1. Lig’e yükselmeyi başaran Yılport Samsunspor sezon hazırlıklarına başladı. Gelecek sezonda çok daha iddialı bir kadro ile mücadele etmeye hazırlanan kırmızı beyazlılar, transfer hazırlıklarına da başladı.

Transfer sürecine ilişkin açıklama yapan Samsunspor Kulübü Yüksel Yıldırım, başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın çok sayıda ülkesindeki gurbetçi isimlerle görüştüklerini belirtti.

Hiçbiriyle Anlaşamadık

Teknik heyetin onayını alarak görüşmelere başladıklarını belirten kırmızı beyazlı yönetici, oyuncuların tamamının da oynadıkları ülkede alt yaş milli takım forması terlettiğini ekledi. Ayrıca üst düzey takımlarda da forma terletenlerin oldukları bilgisini paylaştı. Çok sayıda isme teklifte bulunduklarını da söyleyen Yıldırım, hiçbiri ile de anlaşma sağlayamadıklarını ifade etti.

Samsunspor Kulübü’ne gelmiş olduğu günden bu yana, bir ya da birden fazla takım alacaklarını söylediğini hatırlatan yönetici, görüşünü de tekrar dile getirdi. Ve arkasında olduğunu vurguladı. Fakat şu anlık önceliğin Samsunspor ekibini Süper Lig’e yükseltmek olduğunu belirtti. Bunu başarmadan da takım satın almanın herhangi bir faydası olmayacağına değindi.

Güncel Yazılar