Yılport Samsunspor

Yılport Samsunspor Kulübü’nden Sağlıkçılara Destek Mesajı

Yeni tip koronavirüs salgını küresel çapta etkisini sürdürmeye devam ediyor. Binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgın hastalık, sağlık çalışanlarının da ne kadar önemli olduğunun göstergesi oldu. Bu süreçte hem halktan hem de kurum ve kuruluşlardan da kendilerine destek yağmaya devam etti.

Dünyada çok sayıda sağlık çalışanı koronavirüs sebebiyle ise hayatını kaybetti. Öte yandan hastalarla olan temas sebebiyle virüse yakalananların sayısı da bir o kadar arttı. Spor kulüplerinin de bu dönemde büyük bir destek kampanyasında olduğu gözlendi. Özellikle de sosyal medya paylaşım siteleri üzerinden sağlık alanında çalışan herkese destek çağrısı çığ gibi büyüdü. Desteklere Yılport Samsunspor Kulübü de sosyal medya ile katıldı.

Dünya Sağlık Günü Kutlu Olsun
TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden biri olan ve lider konumda yer alan Yılport Samsunspor Kulübü de bu süreçte sağlıkçıları unutmadı. Resmi Twitter üzerinden Dünya Sağlık Günü’nü kutlayarak örnek oldu ve taraftarına da sağlığın önemini hatırlattı.

Sık sık sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarını sürdüren Yılport Samsunspor, paylaştığı mesajında da sonsuz emekleri ve büyük fedakarlıkları için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür dileklerinde bulundu. Kırmızı beyazlı kulüp paylaşımını da #DünyaSağlıkGünü etiketi ile paylaştı.