Yılport Samsunspor

Yılport Samsunspor’dan Örnek Davranış

Yeni tip koronavirüs salgını, küresel anlamda etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de de her geçen vaka sayılarının artığı salgında, ülkeye dönen de bir o kadar öğrenci yer alıyor.

Tüm liglerin süresiz olarak ertelendiği süreçte, maçların Haziran ayı başında olabileceği en iyi ihtimal olarak açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan daha net bir tarih beklendiği için, yapılan açıklama ise yeteri kadar tatmin etmedi.

Salgın tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkilerken, bir yandan ise durumdan etkilenen erasmus öğrencileri söz konusu. Salgın sürecinden en fazla etkilenen ülke ise şüphesiz ki İtalya oldu. Bu dönemde erasmus programı çerçevesinde İtalya’da bulunan Samsunlu öğrencilere ise Yılport Samsunspor’dan hediye geldi.

401 Forma Hediyesi

Salgın sebebiyle Samsun’a getirilen toplam 401 öğrenciye Yılport Samsunspor forması hediye edildi. Özellikle morale ve desteğe ihtiyaç duyulan dönemde hediye gönderilen formalar, öğrencilerin de yüzlerinin gülmesini sağladı.

Salgın sebebiyle antrenmanlarını ise toplu olarak gerçekleştiremeyen TFF 2. Lig Beyaz Grup’un lider takımı, oyuncularını ise evlerinde takip ediyor.

Antrenörler tarafından verilen programlarla evdeki bireysel çalışmalarını yaparak Samsunspor oyuncuları, formlarını bu şekilde korumaya çalışıyor.

Yılport Samsunspor bu dönemde destek amaçlı olarak gelen 401 öğrenciye kırmızı beyazlı formayı verdiğini de sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Yapılan paylaşımda #BirlikteYükseleceğiz etiketi de kullanıldı.

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.