Samsunspor

Yılport Samsunspor Lider Olsa Da En Çok Golü Atan Manisa FK

TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakalarında sezonun ilk yarısında 6 puan farkı bir anda kaybeden Manisa Futbol Kulübü ekibi, ligin en çok gol atan takımı oldu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup mücadelelerinde lider olan Yılport Samsunspor ekibi, ciddi bir puan farkı açmasına rağmen hala en fazla gol atan ekip olmama özelliği yaşıyor. Ligin ilk yarısında 6 puan farkla önde olan Manisa FK ekibi, kırmızı beyazlı ekip lider olmasına rağmen hala en fazla gol atan takım konumunda yer alıyor.

Şimdi ise lider Yılport Samsunspor ekibinin 10 puan gerisinde yer alan Manisa FK, profesyonel ligler içerisinde de hala en fazla gol atan takım konumunda yer alıyor.

Şampiyonluk sürecini Karadeniz ekibine kaptıran Manisa FK, ligin sona ermesine de 6 müsabaka kala play-off’u da şimdiden garantilemeyi başarmış durumda.

28 Maçta 79 Gol

Toplamda 28 maçta 79 gol atarak, Türkiye’de yer alan 125 profesyonel futbol takımları arasında en fazla gol atan siyah beyazlılarda, Serdar Deliktaş 20, Zahit 11, Dilaver ve Sinan ise 9’ar kez ağları havalandırma başarısı gösterdi.

Öte yandan edinilen bilgilere göre, Yılport Samsunspor ve Manisa FK ekiplerinin oyuncularına da, koronavirüs salgını sebebiyle lig erteleme sürecinde özel olarak programlar verildi.