Yılport Samsunspor

Yılport Samsunspor Şampiyon İlan Edilmeli

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ve lider konumda yer alan Yılport Samsunspor Kulübü, kendine en yakın rakibine bile 10 puan fark ederek zirvede bulunuyor. Koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglerin süresiz olarak askıya alınması sürecinde ise uzun bir dönem antrenman yapılmadı. Sporcuların ve spor kulüplerinin endişeli olduğu bu dönemde, ayrıca pek çok lig ise Kovid-19 nedeniyle tescil edildi. Samsunspor için ise tavsiye edilen ortak görüş, kırmızı beyazlıların şampiyon olarak ilan edilmesi oldu. Çok fazla isteğe rağmen ise Türkiye Futbol Federasyonu henüz maçları oynatmak konusunda ısrarcı tavır sergilemeye devam ediyor.

Federasyon Kararı Merak Ediliyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor, 2019-2020 sezonunda açık ara bir puan farkı yaratarak ligde önemli bir yere yerleşti. En yakın rakibine dahi 10 puan fark atan kırmızı beyazlı kulüp, şampiyonluğunun da sinyallerini de yenilgi almadığı maçlarla gösterdi.

Türk futbolunda ayrı bir yere sahip olan ve rekor da kıran Yılport Samsunspor Kulübü’nün, koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenme sürecinde ise şampiyon olarak tescil edilmesi öneriliyor.

Karadeniz ekibi oynanmadan şampiyonluk ilanı istemediğini açık açık belirtse de, diğer ligler ve yöneticilerden şampiyonluk ilanı verilmesi tavsiye ediliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun da bu dönemde ne karar vereceği merak ediliyor.

Güncel Yazılar