Samsunspor

Yılport Samsunspor Sosyal Medyaya Yoğunlaştı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm spor kulüplerinde hem faaliyet anlamında hem de ekonomik anlamda kriz süreci yaşanıyor. Tüm liglerin süresiz olarak ertelendiği dönemde, Türkiye Futbol Federasyonu ise maçların en erken Haziran ayının başında olabileceğini ifade etti. Net olarak ise tarihin açıklanmadığı süreçte, oyuncular da antrenörler aracılığıyla verilen programları bireysel olarak evlerinde yaparak formlarını korumaya çalışıyorlar.

Spor kulüplerinde maç gelirlerinin olmaması ve kulüplerin değerlerinin düşmesinin yanı sıra, sporcuların da değerinin düştü. Spor kulüpleri ise süreci daha çok sosyal medya hesapları üzerinden kontrol etmeye çaba sarf ediyor. Oyuncuların bireysel antrenmanlarının videolar halinde paylaşıldığı, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın da yine duruma ilişkin tavrının resmi sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirilmesinin yanı sıra, kulübün medya sorumluları da yine Yılport Samsunspor için çeşitli etkinlikler ve paylaşımları taraftara ve takipçiye göndermeye devam ediyor.

Elbet Bir Gün Buluşacağız

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden lider konumda olan ve şampiyonluğunu ise büyük ölçüde eline almış olan Yılport Samsunspor Futbol A Takım ekibi, bu süreçte kırmızı beyazlı taraftarına, futbolun özlendiği günlerde moral verme amaçlı seslenmeye de devam ediyor.

Karadeniz ekibi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, #ElbetBirgünBuluşacağız etiketini de kullanarak, #EvdeKal etiketiyle taraftarını ve Samsun halkını evde kalmaya çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.