Ertuğrul Sağlam

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü’nden Farkındalık Gününde Farklı Paylaşım

TFF 2. Lig ekiplerinden olan Yılport Samsunspor Futbol A Takım Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, özel günde özel mesaj yayınladı.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinde lider konumda yer alan Yılport Samsunspor Futbol A Takım Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, özel güne ilişkin özel bir mesaj yayınlayarak otizm farkındalığına dikkat çekti.

Kırmızı beyazlı ekibin başarılı teknik adamı Ertuğrul Sağlam, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında özel bir mesaj yayınlayarak günün anlam ve önemine dikkat çekerek örnek bir davranış sergiledi.

Yılport Samsunspor Futbol A Takımı’nda Teknik Direktör görevinde bulunan Sağlam, otizmin bir eksiklik olarak değil, farklı bir yetenek olarak değerlendirilmesi gerektiğine de dikkat çekerek, farklılıkların farkında olunması gerektiğini ifade etti.

Otizmli Olmak Bir Yetenek Olarak Düşünülmeli

Yapmış olduğu paylaşımla örnek bir davranış sergileyen tecrübeli teknik adam, mesajıyla hem ülkede hem de dünyada yer alan otizmlilerin eksiklik olarak değerlendirilmemesi gerektiğinin de altını çizdi. Farklı bir yetenek olarak görülmesi gerektiğini düşünen otizmlilerin de, farkında olunması gerektiğini ayrıca vurguladı.

Bu paylaşımı ile otizmli olmanın yetenek olduğunu da hatırlatan Sağlam, otizmli çocuk ve gençlere de böylelikle destek çıkmış olduğunu gösterdi.